- مازندران - افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی های مازندران در شهرستان قائمشهر

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی های مازندران در شهرستان قائمشهر

تاریخ 12 آبان 1401 ساعت 13:28:47
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002192
نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی‌های استان مازندران با حضور استاندار مازندران، مدیران کل ادارات این استان، معاون سیاسی اجتماعی استاندار و با حضور جمع کثیری از هنرمندان و مردمان استان در نمایشگاه بین‌المللی شهرستان قائمشهر افتتاح شد.
افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی های مازندران در شهرستان قائمشهر

معنوی/ واژه‌روز، استاندارمازندران، سید محمود حسینی‌پور، در افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی‌های مازندران ضمن قدردانی از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد سلامی، محمد مهدی اسماعیلی، به واسطه زحماتی که ایشان برای ثبت روز ملی مازندران و تلاش رئیس جمهور وقت، آقای رئیسی تا روز مازندران در تقویم ملی به ثبت برسد بیان کرد: مازندران به آن چیزی که حق ، تمدن و تاریخ آن بود رسید.

استاندار مازندرار گفت: مردم و دیار علویان به مجموعه تاریخ خودشان افتخار می‌کنند که امروز این تاریخ در تقویم ملی هم به ثبت رسیده، مازندران یا مازرون، محلی که شمال ایران در کرانه‌های جنوبی دریای خزر این استان هم مرز با استانهای گلستان تهران سمنان قزوین البرز گیلان است

حسینی‌پور به دستاوردهای تاریخ و فرهنگ استان مازندران اشاره کرد و گفت: دستاوردهای این استان را می توان به ۲دسته مادی و معنوی تقسیم کرد و نمی توان و نباید دستاوردهای مازندران را تنها به دستاوردهای امروزی و مادی منحصر و خلاصه کرد چراکه بُعد معنوی و فرهنگی آن نیز مورد اهمیت و توجه است.

او با تشریح بُعد معنوی دستاوردها و اهمیت مازندران توضیح داد: مردم مازندران که از دیرباز با عنوان دیار علویان شناخته شده اند، همواره عشق و علاقه به ائمه اطهار را در خود داشته و همچنان نیز این عشق و علاقه به خاندان عصمت و طهارت وجودشان نهادینه است.

وی هفته مازندران را فرصتی برای عرضه و نشان دادن توانمندی ها و دستاوردهای تولیدکنندگان این استان برشمرد و بیان کرد: در این هفته با برپایی نمایشگاه های توانمندی فعالان در حوزه های مختلف در شهرستان های مازندران سعی کردیم تا هنرمندان و فعالان در دورترین نقاط استان نیز به جامعه معرفی کنیم .

او در پایان ادامه داد: مسئولان و فعالان حوزه‌های مختلف در عرصه تولید تلاش کنند تا زمینه ارتقای ثروت برای آنها فراهم شود تا بیکاری و دیگر آسیب های اجتماعی از بین برود.

به همین مناسبت و منظور نمایشگاه توسعه و توانمندی های مازندران به مناسبت هفته مازندران در نمایشگاه بین المللی در قائمشهر برگزار شد و تا ۱۵ آبان بر قرار است.

در این نمایشگاه دستاوردهای صنعتی ، فرهنگی، هنری، تولیدی، گردشگری و کشاورزی در ۱۴۵ غرفه به نمایش گذاشته شد و علاقمندان می‌توانند از آن‌ها دیدن فرمایند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها