- مازندران - ظرفیت گردشگری در غرب مازندران بسیار، میزان سرمایه‌گذاری کم

ظرفیت گردشگری در غرب مازندران بسیار، میزان سرمایه‌گذاری کم

تاریخ 29 شهریور 1401 ساعت 15:21:28
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002127
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت : با وجود ظرفیت های بالای گردشگری در غرب این استان، میزان سرمایه گذاری بسیار اندک است و باید تلاش های بیشتری در این زمینه صورت گیرد.
ظرفیت گردشگری در غرب مازندران بسیار، میزان سرمایه‌گذاری کم

به گزارش واژه‌روز به نقل از ایرنا، صادق برزگر افزود: ایجاد سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری غرب مازندران می تواند در رونق اقتصادی این منطقه تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه اکنون سرمایه گذار حوزه گردشگری در مازندران وجود دارد، اظهارداشت: سرمایه گذار نیاز به امنیت دارد و دستگاه های مربوطه باید با تقویت زیرساخت ها بستر لازم را فراهم نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مازندران اظهارداشت : برای تقویت زیرساخت های حوزه گردشگری تعامل بین دستگاه ها ضروری است و باید این اتفاق رقم بخورد.

به گفته برزگر تلاش داریم تا با ایجاد زیرساخت های لازم بویژه در حوزه اقامتی و همچنین تسهیل گری در اخذ مجوزها این امکان فراهم گردد تا منطقه روی توسعه و تحول را در ابعاد مختلف ببیند.

وی که روز گذشته به همراه معاون میراث فرهنگی از مناطق گردشگری شهرستان تنکابن و رامسر بازدید کرد و افزود : در آینده ای نزدیک شاهد تحولات خوبی در حوزه گردشگری غرب مازندران خواهیم بود.

شهرستان های نور، نوشهر ، چالوس، کلاردشت، عباس آباد، تنکابن، رامسر با افزون بر یک میلیون نفر جمعیت در غرب مازندران واقع شده است، این منطقه به خاطر قرار گرفتن در موقعیت خاص جنگلی، کوهستانی و ساحلی یکی از مناطق بی نظیر گردشگری ایران و جهان محسوب می شود.

این مناطق بکر و طبیعی و زیبا به گفته کارشناسان حوزه گردشگری ، بهشت گردشگری ایران است که سالانه پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر از اقصی نقاط دنیا و ایران است.

 غرب مازندران از دیرباز تاکنون به علت برخورداری از موقعیت های ممتاز جنگل های سرسبز منطقه هیرکانی، دریای خزر، آثار تاریخی و طبیعی مانند قلعه مارکوه ، کاخ موزه، مجموعه آبگرم معدنی در رامسر، تپه کلار کلاردشت، حمام های تاریخی در عباس آباد و وجود ۲ فرودگاه نوشهر و رامسر و صدها مورد جاذبه های گردشگری، خاستگاه  مسافران داخلی و خارجی به ویژه شیوخ عرب حاشیه خلیج فارس بوده است.

به اعتقاد کارشناسان غرب مازندران دارای ظرفیت های بی بدیل در حوزه گردشگری، میراث طبیعی و ساحلی و حتی کشاورزی است که متاسفانه از ادوار مختلف تاکنون برای شکوفایی آن به معنای واقعی برنامه ریزی اصولی نشده است.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها