- مازندران - از طرح قلعه مارکوه رامسر تا یک ماه آینده بهره برداری می‌شود

از طرح قلعه مارکوه رامسر تا یک ماه آینده بهره برداری می‌شود

تاریخ 28 شهریور 1401 ساعت 12:30:45
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002125
معاون توسعه مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور اظهار کرد: باید ظرف یک ماه آینده طرح بهره‌برداری از فضای اطراف قلعه باستانی مارکوه رامسر بهره‌برداری و عملیاتی شود.
از طرح قلعه مارکوه رامسر تا یک ماه آینده بهره برداری می‌شود

به گزارش واژه‌روز به ‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، سعید اوحدی در بازدید از قلعه مارکو با تاکید بر اینکه حداکثر تا یک ماه آینده باید طرح بهره‌برداری از فضای اطراف قلعه باستانی مارکوه رامسر تهیه و عملیاتی شود، اظهار کرد: در این ارتباط ظرف یک ماه آینده نشستی در تهران با حضور کارشناسان شهرداری، میراث‌فرهنگی و منابع طبیعی برگزار و اولویت‌ها، محدودیت‌های میراثی و منابع طبیعی بررسی می‌شود تا طرحی مناسب برای رفاه حال مردم و یک بازدید مطلوب فراهم شود.

معاون توسعه مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور افزود: مهم‌ترین اولویت حال حاضر در این قلعه تاریخی روشنایی مسیر و فضای قلعه برای تامین امنیت خانواده در شبانه‌روز است.

اوحدی با اشاره به تخصیص اعتبار ۴ میلیارد ریالی برای حفاظت و مرمت قلعه تاریخی مارکوه گفت: اعتبار این فضای تاریخی در هیچ کجا هزینه نخواهد شد.

معاون توسعه مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: باید طرح و برنامه بهره‌برداری از این قلعه را به بهترین شکل اجرایی و عملیاتی کرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها