- مازندران - رویکرد توسعه غرب مازندران بر اساس سرمایه‌گذاری تعریف شده است

رویکرد توسعه غرب مازندران بر اساس سرمایه‌گذاری تعریف شده است

تاریخ 28 شهریور 1401 ساعت 12:03:47
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002124
سعید اوحدی، معاون توسعه مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: رویکرد توسعه غرب مازندران بر اساس سرمایه‌گذاری تعریف شده است.
رویکرد توسعه غرب مازندران بر اساس سرمایه‌گذاری تعریف شده است

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، سعید اوحدی در نشست با شهرداران سه شهرستان و مسئولان دانشگاه تنکابن با اشاره به اینکه سه شهرستان تنکابن، عباس‌آباد و رامسر از ظرفیت‌های عظیمی برخوردار است که خیلی از استان‌ها به دنبال داشتن گوشه‌ای از این ظرفیت‌ها هستند، اظهار کرد: گردشگری سلامت، طبیعت و دیگر موارد نباید تنها مختص به سه شهرستان باشد، باید شهرستان‌های دیگر و استان‌های دیگر هم از این عناوین استفاده کنند.

معاون توسعه مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اعلام اینکه دستیابی به اهداف توسعه پایدار محقق نخواهد شد، مگر استفاده از فضای دانشگاه‌ها، تصریح کرد: باید مشوق‌ها و امکانات برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری و حضور و جذب سرمایه‌گذاران، اعلام شود.

اوحدی یکی از عناوین توسعه پایدار در گردشگری را گردشگری عشایر و روستایی عنوان و با اشاره به طراحی سامانه بوم‌گردی، خاطرنشان کرد: باید ظرفیت‌ها و داشته‌های کشورها برای استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در روستاها و شهرها از طریق این سامانه برنامه‌ریزی و اقدام شود.

او ادامه داد: گردشگری مابقی ظرفیت‌ها را هم فعال می‌کند و در بخش بوم‌گردی به دنبال سامان‌دهی آن هستیم.

معاون توسعه مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور به همایش فرصت‌های گردشگری که قرار است، برگزار شود، اشاره کرد و گفت: با توجه به زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های این سه شهرستان، این همایش را دهه آخر آبان برگزار کنید که وزارت میراث‌فرهنگی و جمعی از سفرا نیز در آن حضور یابند.

اوحدی با بیان اینکه این اتفاق یک سنگ بنای جدید است که در غرب استان تعریف شده و در خیلی از استان‌ها نداریم، افزود: هنوز استان‌های دیگر توسعه گردشگری خود را تعریف نکرده اند.

او خاطرنشان کرد: رویکرد توسعه غرب استان در سرمایه‌گذاری تعریف شده است، چرا که این ظرفیت‌ها در این منطقه فراهم و باعث جذابیت است.

معاون توسعه مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی تاکید کرد: برای جذب سرمایه‌گذاران و دعوت از سفرا از وزارت اقتصاد دعوت کنید تا از ظرفیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های دیگر کشورها برای توسعه گردشگری استفاده کنید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها