- مازندران - مهمترین استراتژی دولت برای رونق روستاها توسعه گردشگری است

مهمترین استراتژی دولت برای رونق روستاها توسعه گردشگری است

تاریخ 24 شهریور 1401 ساعت 11:14:41
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002118
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: مهمترین استراتژی دولت برای برای رونق روستاها توسعه گردشگری است.
مهمترین استراتژی دولت برای رونق روستاها توسعه گردشگری است

به‌گزارش واژه‌روز به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، صادق برزگر در دیدار با نماینده ولی فقیه استان با بیان اینکه مازندران در بخش صنایع‌دستی نیز از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است از فعال بودن بیش از ۷۰ رشته صنایع‌دستی در استان خبر داد و گفت: توسعه گردشگری به‌عنوان یکی از مهمترین استراتژی‌های دولت برای پویایی و رونق روستاهاست.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران ضمن تسلیت اربعین حسینی و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهداء کشور و استان از برنامه‌های مدون این اداره‌کل برای دستیابی به جایگاه واقعی استان اظهار کرد: برنامه محوری از اولویت‌های ماست.

او ضمن اشاره به در پیش بودن هفته گردشگری در مهرماه از برنامه‌های این اداره گفت و افزود: اجرای برنامه آیینی و تعزیه‌خوانی در اواخر صفر آغازگر برنامه‌های بزرگداشت این هفته در استان خواهد بود.

برزگر به ورود ۲۰ میلیونی گردشگر در ایام پیک سفر به استان و استراتژی این اداره برای بهره‌برداری از حضور گردشگران در ایجاد اشتغال و درآمدپایدار صنعت گردشگری اشاره کرد و یادآور شد: بیش از ۳ هزار آثار میراثی و ۸۰۰ اثر ثبتی در استان وجود دارد که حفاظت و حراست از این آثار از وظایف مهم ماست.

برزگر گفت: توسعه فعالیت‌های کشاورزی با نگاه به توسعه گردشگری و استفاده از تولیدات کشاورزی به‌عنوان یکی از محصولات گردشگری از جمله اهداف رونق گردشگری در روستا است.

او با بیان اینکه خوشبختانه میل و رغبت اهالی روستا در مازندران به مشارکت در فعالیت‌های گردشگری کم نیست، خاطرنشان کرد: جای خالی مشوق‌های لازم برای جذب مشارکت‌مردم و ارائه آگاهی و آموزش لازم در این زمینه احساس می‌شود که حتما در این خصوص برنامه‌های خوبی ارائه خواهیم داد.

برزگر دستیابی به اهداف بزرگ این سازمان در استان را نیازمند عزم استانی و حمایت همه جانبه مسئولان در استان دانست و ضمن تقدیر از نگاه بلند استاندار مازندران به مسائل گردشگری به ویژه در روستاها از نماینده ولی فقیه در استان خواست تا به عنوان پدر معنوی استان حمایت‌های لازم را از تیم جدید مدیریت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران داشته باشند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها