- مازندران - خانه خلاق صنایع‌دستی بافته‌های سنتی در مازندران افتتاح می‌شود

خانه خلاق صنایع‌دستی بافته‌های سنتی در مازندران افتتاح می‌شود

تاریخ 21 شهریور 1401 ساعت 14:41:10
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002113
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از افتتاح خانه خلاق صنایع‌دستی بافته‌های سنتی در مازندران همزمان با هفته گردشگری خبر داد.
خانه خلاق صنایع‌دستی بافته‌های سنتی در مازندران افتتاح می‌شود

به گزارش واژه‌روز به‌‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، صادق برزگر روز دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ بیان کرد: خانه خلاق صنایع‌دستی با محوریت بافته‌های سنتی در شهرستان چالوس به‌طور رسمی افتتاح می‌شود.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از برگزاری نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و کارگاه‌های متعدد صنایع‌دستی در شهرستان‌های گلوگاه، نکا، بهشهر، آمل، بابل، نور، نوشهر، چالوس و عباس‌آباد خبر داد و افزود: افتتاح چندین اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان بهشهر و مجموعه رستوران‌ لاله‌زار در شهرستان آمل، برگزاری مسابقه نقاشی و دوره‌های آموزشی متناسب با شعار هفته در رامسر و کلاردشت در هفته گردشگری اجرا می‌شود.

او با اشاره به برگزاری تور یک‌روزه آمل، بابلسر، بهشهر، کلاردشت و محمودآباد در هفته گردشگری، تصریح کرد: اجرای ورزش همگانی با همراهی کتابخوانی در باغ اکولوژی نوشهر و پرنده‌نگری در تالاب نیلوفر‌آبی و پیاده‌روی در بافت تاریخی شهرستان بابل از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران به برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی در سطوح مختلف شغلی در سطح شهرستان‌های استان به عنوان نقطه عطف برنامه‌های هفته گردشگری در مازندران اشاره کرد و یادآور شد: دوره‌های آموزشی مدیران تاسیسات‌گردشگری، توسعه گردشگری‌روستایی با همکاری بخشداران، بهره‌‌وری مدیران و فعالان گردشگری و مراکز اطلاع‌رسانی، اصول مشتری‌مداری با محوریت کارآفرینی از جمله آموزش‌هایی است که توسط موسسات آموزشی گردشگری با سرفصل‌های مورد تایید وزارتخانه متبوع در این هفته اجرایی می‌شود.

برزگر با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی می‌تواند زمینه تعامل و همکاری در رشد گردشگری را فراهم کند، گفت: آموزش و ارتقای دانش نیروی انسانی شاغل در این حوزه یکی‌ از مهمترین رموز اصلی رشد گردشگری است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها