- مازندران - فرهنگ یک منطقه می‌تواند از طریق اقامتگاه‌های بوم‌گردی صادر شود

فرهنگ یک منطقه می‌تواند از طریق اقامتگاه‌های بوم‌گردی صادر شود

تاریخ 05 شهریور 1401 ساعت 15:12:39
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002080
مهدی ایزدی، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: فرهنگ یک منطقه می‌تواند از طریق ارائه خدمات بومی و محلی در مجموعه اقامتگاه‌های سنتی صادر شود.
فرهنگ یک منطقه می‌تواند از طریق اقامتگاه‌های بوم‌گردی صادر شود

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران ، مهدی ایزدی، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، آیین گشایش اقامتگاه بوم‌گردی مشتی حسن تنکابن گفت: با توجه به تمرکز بر مرمت، احداث و بهره‌برداری از اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاهای شهرستان تنکابن قطعاً با ورود گردشگران به این اقامتگاه‌ها، شاهد صدور فرهنگ این منطقه از کشور از طریق ارائه محصولات محلی، خوراک، لباس و پارچه‌های سنتی، آداب و رسوم و صنایع‌دستی و نیز رشد اقتصاد محلی خواهیم بود.

مهدی ایزدی افزود: تاثیرات مثبت فرهنگی در جامعه میزبان و مهمان از طریق خدمات گردشگری در مجموعه بوم‌گردی است و برای به حداقل رساندن تاثیرات منفی این مجموعه‌ها که در بافت سنتی و محلی احداث می‌شوند؛ نیازمند‌ رعایت اصول بوم‌گرد‌ی، نظارت د‌قیق و جامع د‌ولت، تشکل‌های صنفی و مؤسسین این مجموعه‌ها است.

وی در ادامه گفت: امیدواریم اقامتگاه مشتی حسن که در زمینی به مساحت یک هکتار و با چهار اتاق با متراژ متفاوت بنا شده است ، بتواند با ارائه خدمات کاملا سنتی محیطی خاطره‌انگیز برای گردشگران رقم ‌زند و جای خوشبختی است که مازندران دارای مجموعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی خلاق و علاقه‌مند است که خدمات استاندارد منطبق با فرهنگ بومی مازندران ارائه می‌دهند.

اقامتگاه بوم‌گردی مشتی حسن در ۱۵ کیلومتری شهرستان تنکابن قرار دارد از جاذبه‌های اطراف آن می‌توان به منطقه ۲هزار و ۳هزار، دشت‌دریاسر، چشمه‌های آب‌گرم رامسر و آب‌گرم فلک‌ده اشاره کرد‌

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها