- مازندران - ۴ حفار غیر مجاز در سوادکوه شمالی دستگیر شدند

۴ حفار غیر مجاز در سوادکوه شمالی دستگیر شدند

تاریخ 24 مرداد 1401 ساعت 16:00:32
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002048
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از دستگیری ۴ حفار غیر مجاز در شهرستان سوادکوه شمالی خبر داد.
۴ حفار غیر مجاز در سوادکوه شمالی دستگیر شدند

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مازندران، سرهنگ محمدرضا کردان روز دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ با اعلام این خبر افزود: «با هوشیاری و اقدام به‌ موقع نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان مازندران، از حفاری غیرمجاز جلوگیری شد و افراد متخلف دستگیر شدند».

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران افزود: «بر اساس اخبار رسیده از میراث‌بانان افتخاری مبنی بر حضور افراد ناشناس در منطقه جنگلی برنجستانک، مأموران یگان حفاظت شهرستان به محل اعزام شدند و پس از هماهنگی با نیروی انتظامی شهرستان و با دستور مقام قضایی، در یک عملیات ایست و بازرسی مشترک چهار نفر از حفاران غیرمجاز را دستگیر کردند».

سرهنگ کردان گفت: «در عملیات مشابه انجام شده، در بازرسی از خودرو، سه دستگاه فلزیاب به همراه آلات و ادوات حفاری کشف و ضبط شد».

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مازندران با تشکر از اطلاع‌رسانی هم‌استانی‌ها و فراهم شدن پیشگیری از وقوع جرایم تاکید کرد: «صیانت از میراث‌فرهنگی در استان مازندران به دلیل گستردگی و پراکندگی آثار نیاز به مشارکت همه‌جانبه هم‌وطنان دارد».

او گفت: «هموطنان و دوست‌داران میراث‌فرهنگی می‌توانند گزارش‌های خود را با اطمینان از حفظ امانت‌داری به سامانه خبری یگان حفاظت از آثار تاریخی استان مازندران با شماره‌ تلفن ۳۳۹۱۰۰۷ اعلام کنند».

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها