- مازندران - افزایش توسعه گردشگری در مازندران با افزایش ظرفیت‌های کشتی سازی

افزایش توسعه گردشگری در مازندران با افزایش ظرفیت‌های کشتی سازی

تاریخ 09 مرداد 1401 ساعت 14:47:07
منبع: ایرنا
کد خبر: 002015
مشاور اجرایی استاندار مازندران، ظرفیت‌های استان در حوزه کشتی‌سازی را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: از این ظرفیت باید در حوزه توسعه گردشگری دریایی استفاده شود.
افزایش توسعه گردشگری در مازندران با افزایش ظرفیت‌های کشتی سازی

به گزارش واژه‌روز به نقل از ایرنا، سجاد خسروانیان در بازدید از مجتمع کشتی سازی صدرا و نشست با مدیران این مجموعه که به همراه حسین شاهپری و حسن یوسفی مشاوران استاندار مازندران صورت پذیرفت،افزود: خوشبختانه بومی‌سازی صنعت کشتی‌سازی که از مطالبات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های نظام و دولت بوده، به خوبی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: تجاری‌سازی صنعت کشتی‌ سازی یکی از راه‌های توسعه همکاری‌ها با کشورهای جهان است که در این زمینه باید چشم‌انداز مناسبی ترسیم و پیگیری‌های لازم صورت پذیرد.

مشاور اجرایی استاندار مازندران با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کشتی سازی صدرا ،بیان کرد: خوشبختانه این مجموعه عملکرد قابل قبولی در چهار دهه گذشته داشته که باید با حمایت‌های استانی و ملی شرایط را برای فعالیت بیشتر این مجموعه فراهم کنیم.

خسروانیان بیان کرد: حمایت از این مجموعه می‌تواند علاوه بر رونق فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری، زمینه‌ اشتغال نیروهای متخصص را فراهم کند.

وی ادامه داد: یکی از حوزه‌هایی که مجموعه کشتی‌سازی صدرا می‌تواند به آن ورود پیدا کند، گردشگری است که با ساخت سازه‌ها و شناورهای دریایی زمینه بهره‌گیری بیشتر مردم از دریا را فراهم کند.

حسین شاه پری بازرس و مسوول پیگیری‌های ویژه استاندار مازندران نیز در این نشست گفت: باتوجه به اهمیت کریدور بین المللی شمال - جنوب در سیاست اعلامی و اعمالی دولت و دستور صریح استاندار مازندران مبنی بر فعال سازی حداکثری ظرفیت های موجود در این حوزه، شرکت کشتی سازی صدرا می‌تواند بازوی اصلی مازندران و کشور برای توسعه دیپلماسی تجاری و حمل و نقل مازندران باشد.

وی افزود: علاوه بر این ظرفیت فراهم سازی زیرساخت‌های گردشگری از جمله طراحی، تولید و تعمیرات کشتی‌های تفریحی، قایق‌های تفریحی و زیرساخت های هتلینگ دریایی از برنامه‌های مازندران در همکاری با شرکت صدرا است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi