- مازندران - فاز دوم احیای آب‌انبار سقایی بهشهر آغاز شد

فاز دوم احیای آب‌انبار سقایی بهشهر آغاز شد

تاریخ 08 مرداد 1401 ساعت 15:16:55
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002013
سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از آغاز فاز دوم اجرایی احیا و باز زنده‌سازی آب‌انبار تاریخی سقایی بهشهر خبر داد.
فاز دوم احیای آب‌انبار سقایی بهشهر آغاز شد

به ‌گزارش واژه‌روز به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، مهدی ایزدی امروز پنجشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۱ ضمن قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر بهشهر در تخصیص اعتبار ۷۰۰ میلیون ریالی و قدردانی از همکاری شهردار بهشهر جهت اهتمام جدی احیای این آب انبار گفت: «آب‌انبار سقایی در نوع خود کم‌نظیر است پس از بازسازی، جز محدود آب‌انبار در شرق مازندران خواهد بود که در دسترس و بازدید گردشگران قرار می‌گیرد».

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از شهرستان بهشهر به عنوان یکی از پرجاذبه‌ترین مناطق گردشگری شرق مازندران یاد کرد و افزود: «به جز باغ عباس‌آباد بهشهر که در لیست آثار جهانی به ثبت رسیده جاذبه‌های تاریخی و گردشگری زیادی در این شهر وجود دارد که به‌درستی معرفی نشده اما می‌تواند جاذب گردشگر باشد».

او همچنین به صنایع‌دستی فاخری چون گلیمچه متکازین بهشهر به عنوان یک محصول گردشگری شهر اشاره کرد و گفت: «امیدواریم با همکاری و تعامل خوب شهرداری‌ها و اعضای شورای شهر بتوانیم با مرمت تمامی آثار تاریخی این ظرفیت‌های شاخص استان را دوباره احیا کرده و در اختیار مردم قرار دهیم».

آب‌انبار سقایی متعلق به دوره صفویه است که در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۷ به شماره ثبت ۳۱۳۸۳ در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi