- مازندران - برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های مهارتی در قائمشهر

برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های مهارتی در قائمشهر

تاریخ 03 مرداد 1401 ساعت 15:54:40
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002002
معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های مهارتی در شهرستان قائمشهر به مناسبت هفته مهارت خبر داد.
برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های مهارتی در قائمشهر

به گزارش واژه‌روز به ‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی‌، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، حسین ایزدی، معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت:«این نمایشگاه توسط مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان قائمشهر، انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای و کمیسیون میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مجمع جوانان استان مازندران برگزار می‌شود».

معاون صنایع‌دستی مازندران از حضور دانش‌آموختگان صنایع‌دستی در این نمایشگاه خبر داد و افزود:«صنایع‌دستی یک مهارت ملی و سنتی و شیوه اجدادی است که به‌عنوان میراث‌فرهنگی نیز شمرده می‌شود و متاسفانه به کالای لوکس و هنری تبدیل شده است».

او با بیان اینکه تلاش ما این است که صنایع‌دستی مانند گذشته به سبد خانوار برگردد، یادآور شد:«تولید انبوه و کاربردی کردن صنایع‌دستی مطابق با سلیقه و نیاز روز، بهترین راهکار برای رونق دوباره صنایع‌دستی است».

او در ادامه گفت: «ضریب اشتغال در صنایع‌دستی بسیار بالاست و در صورت رونق رشته‌های مختلف صنایع‌دستی، شاهد کاهش بیکاری در منطقه و کاهش ورود محصولات خارجی خواهیم بود که با عنوان صنایع‌دستی وارد کشور می‌شود».

هفته ملی مهارت، بهترین زمان برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها