- مازندران - جشنواره دراسله کوه در سوادکوه برگزار شد

جشنواره دراسله کوه در سوادکوه برگزار شد

تاریخ 30 تیر 1401 ساعت 12:24:35
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001994
سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: «جشنواره دراسله‌کوه در شهرستان سوادکوه استان مازندران برگزار می‌شود».
جشنواره دراسله کوه در سوادکوه برگزار شد

به گزارش واژه‌روز به ‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، محمدعلی شفیعی امروز چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱ گفت: «این جشنواره با حمایت و همکاری موسسه دیار مازرون، شرکت آب و فاضلاب و شورای روستای گردشگری دراسله سرزمین آب و آبشار برگزار می‌شود».

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از موسیقی مازندرانی، اقوام ایرانی، بندبازی، عروسک‌گردانی، آیین‌های شاد و مسابقه لگن و آواز را از جمله برنامه‌های این جشنواره برشمرد و افزود: «پاکسازی رودخانه و مسیر آن به احترام آب به عنوان مایه حیات زمین توسط جمعی از هنرمندان، گروه‌های مردم نهاد و علاقه‌مندان به محیط زیست منطقه گردشگری روستای دراسله، محور برگزاری این جشنواره است».

او در ادامه گفت: «جشنواره دراسله کوه جمعه ۳۱ تیرماه جاری در روستای گردشگری دراسله برگزار می‌شود».

دراسله روستایی از توابع بخش زیرآب شهرستان سوادکوه که در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی زیرآب، در دهستان ولوپی قرار دارد و به‌ دلیل آب و هوای مطبوع، دره‌ها، آبشارها و چشمه‌های بسیار هر ساله و مخصوصا در فصل تابستان میزبان تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها