- مازندران - رونق گردشگری ارزان قیمت با کشورهای همسایه

رونق گردشگری ارزان قیمت با کشورهای همسایه

تاریخ 17 خرداد 1401 ساعت 16:01:41
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001923
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به نشست با وزیر راه تاجیکستان، از بررسی مشکلات راه زمینی تهران - دوشنبه خبر داد و گفت: راه اندازی این طرح می‌تواند به رونق گردشگری ارزان قیمت با کشورهای همسایه کمک کند و این مسئله جزء اولویت‌ها است.
رونق گردشگری ارزان قیمت با کشورهای همسایه

به گزارش واژه‌روز از چالوس، عزت الله ضرغامی بعدازظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های گردشگری چالوس با اشاره به تعریف پروژه‌های متعدد در حوزه گردشگری، گردشگری ارزان قیمت را از جمله اولویت‌ها برشمرد و اظهارداشت: این پروژه دارای ابعاد مختلف است و سفرهای داخلی و خارجی را دربر می‌گیرد.

وی با اشاره به نشست با رئیس جمهور تاجیکستان و مذاکرات بین دو دولت، تصریح کرد:  در این مذاکره ابعاد گردشگری ارزان قیمت تشریح و امامقلی رحمان نسبت به این طرح علاقه نشان داد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه گردشگری زمینی ایران به سمت تاجیکستان از کشورهای ترکمنستان و ازبکستان عبور می‌کند و به دلیل زبان فارسی مردم سمرقند و بخارا، انگیزه‌های بالای گردشگری در این منطقه وجود دارد، افزود: با توجه به افزایش گردشگری هوایی بدنبال گردشگری زمینی هستیم  و این درحالی است که پرواز ایران ایر به سمت دوشنبه که سال‌ها متوقف مانده، راه اندازی می‌شود.

ضرغامی با اشاره به نشست با وزیر راه تاجیکستان، از بررسی مشکلات راه زمینی تهران - دوشنبه خبر داد و گفت: راه اندازی این طرح می‌تواند به رونق گردشگری ارزان قیمت با کشورهای همسایه کمک کند و این مسئله جزء اولویت‌ها است.

وی با اشاره به تخصیص ۳۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید صنایع دستی، افزود:: برای هر کارمند ۱۰ میلیون تومان سهمیه خرید صنایع دستی درنظر و این مبلغ از حقوق کارمندان کسر و هماهنگی با وزارتخانه‌ها انجام و مشابه آن درباره سفرهای ارزان قیمت اجرا می‌شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه اصل پروژه سفرهای ارزان قیمت تصویب شد و هماهنگی با بانک‌های صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: برای عملیاتی شدن این طرح باید شیوه نامه‌های آن ابلاغ شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi