- میراث فرهنگی - فراخوان برگزاری سه مسابقه در حوزه صنایع دستی اعلام شد

فراخوان برگزاری سه مسابقه در حوزه صنایع دستی اعلام شد

تاریخ 11 خرداد 1401 ساعت 13:44:36
منبع: ایسنا
کد خبر: 001912
معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از برنامه‌ریزی و اعلام فراخوان برای برگزاری سه مسابقه بزرگ ملی در این حوزه خبر داد.
فراخوان برگزاری سه مسابقه در حوزه صنایع دستی اعلام شد

به گزارش واژه‌روز به نقل از ایسنا، پویا محمودیان با اعلام این خبر گفت: «با توجه به تدوین شرح اهداف و وظایف وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین جامعیتی که در این خصوص اندیشیده و تصویب شده است، ضروری بود با نگاهی فراگیر تمام حوزه‌­های فعالیت‌های ممکن رصد و رویدادهایی برای آن­ها طراحی شود».

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اضافه کرد: «در همین رابطه با توجه به گزارش‌های مبتنی بر آمار دقیق و آسیب‌­شناسی‌­های انجام شده، برگزاری سه رویداد بزرگ ملی در قالب مسابقه در دستور کار معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارتخانه قرار گرفت».

او ادامه داد: «نخستین مسابقه ملی ایده‌پردازی و طراحی زیورآلات ملهم از آثار منتخب دوران سلجوقی موزه هنرهای ملی ایران، مسابقه طراحی و ساخت محصولات اهدایی صنایع‌دستی همسو با مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و نخستین رویداد ملی صنایع‌دستی جنگل­‌های هیرکانی (گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و سمنان) سه رویداد مهمی هستند که برگزار خواهند شد».

محمودیان اظهار کرد: «این برنامه‌­ها و رویدادها با هدف سهیم کردن هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در مناسبت‌­های گوناگون طراحی و برگزار می‌­شود تا ان‌شاءالله ضمن ایجاد شور و نشاط در جامعه، نقشی مثبت در رشد کمی و توسعه کیفی تولیدات صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور داشته باشد».

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi