- مازندران - رویداد ساری ۲۰۲۲ فرصتی برای شناساندن تاریخ ،فرهنگ و هنر مردم کهن سرزمین تبرستان

رویداد ساری ۲۰۲۲ فرصتی برای شناساندن تاریخ ،فرهنگ و هنر مردم کهن سرزمین تبرستان

تاریخ 19 اردیبهشت 1401 ساعت 11:20:13
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001871
در آستانه برگزاری رویداد بین المللی "ساری پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو " استاندار مازندران ، این رویداد را فرصتی مناسب برای ارتباط بیشتر فرهنگی میان این کشورها دانست.
رویداد ساری ۲۰۲۲ فرصتی برای شناساندن تاریخ ،فرهنگ و هنر مردم کهن سرزمین تبرستان

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مارندران ، سید‌محمود حسینی‌پور با بیان این مطلب گفت : این رویداد بسیار مهم  علاوه بر این که می تواند موجب رونق  اقتصادی و گردشگری مازندران و شهر ساری به عنوان مرکز این استان شود ،  فرصتی مناسب ایجاد می کند تا فرهنگ ها و آیین هاو هنرهای بومی مردم این دیار را در سطح جهانی بیشتر معرفی نماید.

وی افزود : مازندران و شهر ساری دارای تاربخ و فرهنگ غنی چند هزار ساله است که هنوز آن طور که شایسته است در کشور و جهان معرفی نشده و رویداد ساری ۲۰۲۲ می تواند زمینه ای برای شناساندن تاریخ ، فرهنگ، هنر  و زبان مردم کهن سرزمین تبرستان فراهم نماید.

استاندار مازندران اظهار داشت : در طول برگزاری این رویداد بین المللی ، هنرمندان رشته های گوناگون هنری مازندران اجرای برنامه‌های گوناگون با محتوای فرهنگ و هنر بومی خواهند داشت .

گفتنی است : رویداد بین‌المللی «ساری ۲۰۲۲» قرار است در روزهای ۱۹ ،۲۰، ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت با حضور سفرای کشورهای عضو اکو در ساری برگزار شود که در آن ۴ روز نیز ویژه‌برنامه‌های فرهنگی و گردشگری متنوعی قرار است با حضور هنرمندان استان‌های مختلف اجرا شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi