- مازندران - کاخ صفی آباد بهشهر مرمت می شود

کاخ صفی آباد بهشهر مرمت می شود

تاریخ 30 دی 1399 ساعت 14:58:33
کد خبر: 001558
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از مرمت و بهسازی کاخ صفی‌آباد بهشهر خبر داد.
کاخ صفی آباد بهشهر مرمت می شود

به‌گزارش واژه روز به ‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، سیف‌الله فرزانه صبح شنبه ۲۷ دی‌ماه در جریان بازدید وزیر اقتصاد و دارایی از کاخ صفی‌آباد با اعلام این خبر، گفت: این بودجه در راستای سامان‌دهی و مرمت بناها و مساجد جامع تاریخی از سوی وزارتخانه متبوع مصوب شده است.

او با اشاره به تخصیص بودجه ۵۰ میلیارد ریالی از سوی سازمان برنامه ‌و بودجه کشور برای مرمت کاخ صفی‌آباد، اعلام کرد: «طرح مرمتی توسط شهرداری بهشهر با نظارت این اداره‌کل  تدوین می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران جداسازی بنا، ایجاد راه‌های دسترسی، سیستم‌های حفاظتی و مرمت بنا را ازجمله برنامه‌های مرمتی در این پروژه برشمرد و گفت: کاخ صفی‌آباد بهشهر از جمله بناهای تاریخی استان متعلق به عصر صفوی است که از سال ۱۳۱۰ در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

او از آماده‌سازی بنا برای احداث موزه خبر داد و عنوان کرد: با ایجاد موزه، بازدید از بخش میراثی کاخ صفی‌آباد برای عموم آزاد می‌شود تا ضمن رعایت تمام ملاحظات امنیتی مردم بتوانند از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری مجموعه کاخ صفی‌آباد استفاده کنند.

فرزانه تأکید کرد: آزاد‌سازی مجموعه صفی‌آباد مرمت و تجهیز آن به‌عنوان موزه اتفاق بسیار بزرگی در توسعه گردشگری و رونق اقتصادی شهرستان بهشهر محسوب می‌شود.

فرزانه همچنین با اشاره به موافقت شهرداری بهشهر و تبدیل باغ‌شاه به‌عنوان موزه شهرستان بهشهر اعلام کرد: ساختمان اصلی و محوطه پارک ملت باغ شاه برای احداث موزه در اختیار این اداره‌کل قرار می‌گیرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi