- مازندران - 11 منطقه نمونه گردشگری مازندران دارای طرح جامع است

11 منطقه نمونه گردشگری مازندران دارای طرح جامع است

تاریخ 04 دی 1398 ساعت 13:19:20
منبع: مهر
کد خبر: 000133
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: ۱۱ منطقه از مجموع ۱۲۲ منطقه نمونه گردشگری استان دارای طرح جامع گردشگری است.
11 منطقه نمونه گردشگری مازندران دارای طرح جامع است

به گزارش واژه روز، «سیف‌الله فرزانه» پیش از ظهر چهارشنبه در نشست با سرمایه گذاران مناطق نمونه گردشگری در استان با اشاره به تصویب و شناسایی ۱۲۲ منطقه نمونه گردشگری در مازندران اظهار داشت: از این تعداد ۱۱۷ منطقه دارای مطالعات امکان سنجی و ۱۱ منطقه نیز دارای طرح جامع است.

وی افزود: همچنین ۳۲ منطقه نمونه گردشگری طرح و کتابچه مصوب و تفصیلی دارد و ۴۸ منطقه در عرصه‌های جنگلی، ۳۲ منطقه در عرصه‌های ساحلی، ۴۲ منطقه کوهستانی و ییلاقی است.

وی ادامه داد: کل سرمایه گذاری در زیرساخت‌های گردشگری از اعتبارات ملی و استانی از سال ۸۴ تاکنون ۲۵ میلیارد تومان بود و میزان کل سرمایه گذاری در روساخت گردشگری توسط سرمایه گذاری خصوصی و نیمه دولتی ۲۶۰ میلیارد تومان بوده است و همچنین میزان کل سرمایه گذاری در زیرساخت‌های گردشگری در دو سال اخیر ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با عنوان اینکه مناطق نمونه گردشگری چالش‌ها و مشکلات زیادی دارند تصریح کرد: عدم واگذاری زمین‌های متعلق به سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور به بخش خصوصی از جمله چالش‌ها است.

وی با اشاره به اهمیت بررسی موانع و مشکلات سرمایه گذاری در این مناطق گفت: در نشست سرمایه گذاران مناطق نمونه گردشگری مازندران، فرایند واگذاری، چگونگی احداث بنا، توجیه اقتصادی طرح‌ها، تسهیلات بانکی و همچنین بحث زیرساخت‌ها، بررسی می‌شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها