- مازندران - توسعه گردشگری در گرو بخش خصوصی

توسعه گردشگری در گرو بخش خصوصی

تاریخ 21 مهر 1399 ساعت 10:57:02
کد خبر: 001194
 نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، کلاردشت و چالوس در جلسه بررسی موانع و مشکلات سه شهرستان گفت: «نگاه سنتی در بخش گردشگری دیگر پاسخگوی نیاز جامعه نیست و باید برای توسعه گردشگری از بخش خصوصی حمایت کرد».
توسعه گردشگری در گرو بخش خصوصی

به گزارش واژه روز  به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، «محمدعلی محسنی بندپی»، جلسه بررسی موانع و مشکلات شهرستان‌های حوزه انتخابیه خود با تأکید بر نقش اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در توسعه گردشگری در این مناطق گفت: «شهرستان نوشهر، چالوس و کلاردشت با غنای فرهنگی و تاریخی و تنوع اقلیمی و طبیعت چهارفصل دارای استعدادهای بی‌نظیری در توسعه گردشگری در مقایسه با سایر نقاط استان است».

او با بیان اینکه موانع و مشکلات موجود مانع استفاده بهینه از این ظرفیت شده است، افزود: «توجه بیشتر به ارتقای بخش گردشگری و میراث‌فرهنگی با عزم و هماهنگی بین دستگاه‌های دولتی، حضور و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و حمایت و همراهی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، می‌توان عاملی مهم برای توسعه اقتصادی، اشتغال‌زایی و آبادنی در منطقه شود».

نایب‌رئیس فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان داشت: «نگاه سنتی در بخش گردشگری دیگر پاسخگو نیاز جامعه نیست و باید برای توسعه گردشگری از بخش خصوصی حمایت کرد و امنیت فکری و اقتصادی برای سرمایه‌گذاران فراهم شود».

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران در این جلسه از منطقه نوشهر و چالوس به‌عنوان گردشگرپذیرترین مناطق استان یاد کرد و افزود: «توسعه گردشگری و حل موانع و مشکلات با همکاری و همراهی تمامی دستگاه‌های اجرایی امکان‌پذیر است».

در این جلسه مشکلات و موانع چند واحد گردشگری، محوطه و بناهای تاریخی در این سه شهرستان بررسی و تصمیمات لازم برای رفع آن اتخاذ شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi