- میراث فرهنگی - فراخوان مسابقه طراحی و ساخت صنایع دستی منتشر شد

فراخوان مسابقه طراحی و ساخت صنایع دستی منتشر شد

تاریخ 14 مهر 1399 ساعت 11:47:06
منبع: میراث آریا
کد خبر: 001162
فراخوان نخستین مسابقه ملی طراحی و ساخت در صنایع‌دستی با محوریت رشته‌های از یادرفته و در حال فراموشی روز دوشنبه ۱۴ مهرماه اعلام شد.
فراخوان مسابقه طراحی و ساخت صنایع دستی منتشر شد

به‌گزارش واژه روز به نقل از میراث‌آریا، حفظ و صیانت از صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از اهم وظایف معاونت صنایع‌دستی است و در این بین رشته‌های در خطر و در حال فراموشی در اولویت و دستور کار قرار دارد.

استعدادیابی و شناسایی افراد شاخص و فعال این رشته‌ها، حفظ اصالت‌ها و ارج نهادن به رشته‌های در حال فراموشی، ظهور ایده‌های خلاق با حفظ اصالت، آشنایی با رشته‌های مهجور و روزآمدشدن محصولات برای مخاطب امروز از مهمترین اهداف این مسابقه است.

بر اساس شرایطی که در این فراخوان اعلام شده، آثار باید بر اساس مواد مصالح و تکنیک خاص رشته‌های مورد نظر طراحی و ساخته شوند و دارای کیفیت بالایی باشند. از هر هنرمند تنها سه اثر به بخش نمایشگاه راه پیدا می‌کند. آثار ارسالی باید دارای شناسنامه شامل عنوان اثر، توضیح درباره روش اجرا، مواد و مصالح مصرفی رشته‌های صنایع‌دستی مورد نظر باشند.

تصاویر باید به نشانی اینترنتی ichtotarvij@gmail.com ارسال شود. انتخاب آثار در دو مرحله انجام می‌شود، در مرحله نخست تصاویر توسط گروه داوری اولیه بررسی و انتخاب می‌شود و در مرحله دوم اصل آثار به انتخاب هیئت داوران، به نمایشگاه راه پیدا می‌کند.

 پذیرفتن آثار در مرحله نخست به معنای راه‌یابی اثر به نمایشگاه نبوده و آثار راه‌یافته به مرحله دوم توسط گروه داوران انتخاب می‌شوند و هنرمندان می‌توانند آثار خود را در دو بخش سنتی و نوین برای ورود به نمایشگاه ارائه کننند.

 در صورت تداوم محدودیت اعلام‌شده وزارت بهداشت، رویداد مربوطه به‌صورت مجازی انجام خواهد شد و آثار ارسالی باید کاربردی بوده و تنها جنبه تزئینی نداشته باشد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانند با شماره‌های مندرج در فراخوان و یا کارشناس صنایع‌دستی استان خود تماس بگیرند.

زمان ارسال تصاویر ۹/۹/۱۳۹۹ لغایت ۱۹/۹/۱۳۹۹ است، اعلام نتایج اولیه ۲۴/۹/۱۳۹۹ و اعلام نتایج نهایی و مراسم تقدیر از برگزیدگان ۸/۱۰/۱۳۹۹ تعیین شده است.

هم چنین محل و تاریخ تحویل و نمایش آثار موزه ملی ایران است که از ۳۰/۹/۱۳۹۹ لغایت ۱/۱۰/۱۳۹۹ برگزار می‌شود، افتتاحیه در تاریخ ۲/۱۰/۱۳۹۹ و اختتامیه نیز ۸/۱۰/۱۳۹۹ برگزار می‌شود که به هشت نفر از هنرمندان برگزیده لوح تقدیر، نشان مسابقه و همچنین جایزه‌ای نفیس اهدا خواهد شد.

دبیرخانه این مسابقه در تهران، خیابان آزادی تقاطع بزرگراه یادگار امام، وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، دفتر توسعه و ترویج  واقع شده است علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۱۰۶۳۴۱۹-۰۲۱  تماس بگیرند و یا از طریق واتس‌آپ (صرفاً برای ارسال تصاویر و پیام) به شماره ۰۹۳۷۵۸۱۹۵۷۹ با دبیرخانه ارتباط برقرار کنند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi