- سینما - درخشیدن فیلم کوتاه و انیمیشن ایرانی در جشنواره‌های آنلاین بین‌المللی

درخشیدن فیلم کوتاه و انیمیشن ایرانی در جشنواره‌های آنلاین بین‌المللی

تاریخ 23 تیر 1399 ساعت 09:54:49
منبع: ایرنا
کد خبر: 000844
با برگزاری جشنواره‌های خارجی به صورت آنلاین حالا سینمای کوتاه و انیمیشن ایران نیز در دنیای مجازی جشنواره‌‎های خارجی خوش درخشیده است.
درخشیدن فیلم کوتاه و انیمیشن ایرانی در جشنواره‌های آنلاین بین‌المللی

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، چند وقتی است مدیران جشنواره‌های مختلف خارجی با درک این موضوع که فعلا از مهار کرونا خبری نیست رویدادهای فرهنگی خود را به صورت آنلاین برگزار می‌کنند. جشنواره بین‌المللی «ایتائونا» برزیل از جمله این رویدادهاست که با هدف حمایت و ترویج فرهنگ سینمایی از طریق نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های رایگان برای عموم در تلاش است فیلمسازان جوان را ترغیب به کشف روش‌های جدید برقراری ارتباط با جهان کند. 

سینمای ایران در این رویداد با فیلم کوتاه «گهواره سکوت» به کارگردانی «مصطفی مهربان» و تهیه‌کنندگی مشترک انجمن سینمای جوانان رودبار و «مصطفی مهربان» حضور دارد. فیلم کوتاه ۱۳ دقیقه‌ای گهواره سکوت در بخش مسابقه اصلی دومین دوره جشنواره بین‌المللی یادشده نمایش داده خواهد شد.

دومین دوره جشنواره بین‌المللی «ایتائونای برزیل» به دلیل شیوع ویروس کرونا با رعایت اقدامات بهداشتی به صورت آنلاین و نمایش آثار داخلی و بین‌المللی و کارگاه‌های سینمایی با متخصصان حوزه سینمای کوتاه در تاریخ ۱۷ تا ۲۲ آگوست (۲۷ مرداد تا ۱ شهریور) برگزار می‌شود.

انیمیشن ایرانی در شانگهای

جشنواره فیلم شانگهای هم امسال تنها در بخش پانورامای به صورت فیزیکی برگزار خواهد شد و دیگر بخش‌های جشنواره بر اساس دستورالعمل‌های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. در بیست و سومین دوره جشنواره فیلم شانگهای انیمیشن کوتاه ملکوت ساخته فرنوش عابدی از ایران به صورت آنلاین به نمایش درمی آید. 

این جشنواره با استفاده از پلتفرم «Migu» که توسط یک کمپانی چینی ساخته شده است، به صورت آنلاین در دسترس خواهد بود. جشنواره فیلم «شانگهایSIFF/»  امسال بیست و سومین دوره خود را باید از ۱۳ تا ۲۲ ژوئن برگزار می‌کرد که به دلیل کرونا به تعویق افتاد و قرار است در تاریخ جدید ۱۸ تا ۲۷ ژوئیه (۲۸ تیر تا ۶ مرداد) برگزار شود.

فیلم‌های گمنام ایران در پالم اسپرینگز 

اما جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز ایالت کالیفرنیا آمریکا که اعلام کرده بود به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شود، حالا برگزار کنندگان آن معتقدند سی‌ودومین دوره این رویداد تقریباً ۲ ماه به تعویق افتاده و از ۲۵ فوریه تا ۸ مارس ۲۰۲۱ (۷ تا ۱۸ اسفند ۱۳۹۹) برگزار می‌شود.

این جشنواره که قرار بود از ۷ ژانویه (۱۸ دی) به روال هر سال کار خود را شروع کند گفته است این تصمیم برای اطمینان از سلامت و امنیت همکاران، کادر، فیلم‌سازان مهمان و شرکت‌کنندگان گرفته شده است تا بتوانند خاطراتی به یاد ماندنی و لذت‌بخش را با خود به همراه ببرند.

این جدیدترین تغییری است که در زمان برگزاری جشنواره‌های سینمایی به دلیل شیوع ویروس کرونا رخ داده است. جشنواره پالم اسپرینگز یکی از نقاط اصلی در فصل و چرخه اهدای جوایز سینمایی است و معمولاً هفته نخست ماه ژانویه برگزار می‌شود.

این رویداد نیز ابتدا و پیش از تصمیم برگزاری فزیکی اعلام کرده بود دو فیلم از سینمای ایران در آن حضور خواهند داشت که البته نام این آثار هنوز اعلام نشده است.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi