- مازندران - جشن مهر سینمای ایران در مازندران برگزار شد

جشن مهر سینمای ایران در مازندران برگزار شد

تاریخ 08 مهر 1402 ساعت 13:43:27
کد خبر: 002517
مراسم جشن مهر سینمای ایران در هتل میزبان بابلسر برگزار و از برترین های سینمایی در این استان تجلیل شد.
جشن مهر سینمای ایران در مازندران برگزار شد

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی دومین جشن مهر سینمای ایران، این مراسم ساعت ۱۵:۳۰ با حضور احسان آهنگر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر عملکرد ‌و بازرسی وزارت فرهنگ‌‌‌و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان و فعالان سینمایی استان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم پس از قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران، کلیپ پیام رئیس سازمان سینمایی به دومین جشن مهر سینمایی ایران پخش شد.

احسان آهنگر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این مراسم، جشن مهر سینمای ایران را حاصل همت سازمان سینمایی کشور و مشارکت مجموعه بزرگ فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اعلام کرد که همگام با سراسر کشور با شعار «اخلاق، آگاهی و امید» در حال برگزاری است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی مازندران، هدف از این جشن را احیای سینماهای استان، بسترسازی برای نقش‌آفرینی هنرمندان سینماها در شهرستان‌ها، و کشف، شناسایی و معرفی هنرمندان به هنر هفتم و در نهایت تجلیل از هنرمندان، پیشکسوتان و مولفان عرصه سینما عنوان کرد تا به اهدافی که سینمای ایران دنبال می‌کند، نزدیکتر شویم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه هنرمندان فرهیخته استان مانند رزمندگان دفاع مقدس عاشق این آب و خاک و سرزمین هستند، افزود: آنها اگر انتقادی هم دارند اما در هر لحظه و همه صحنه‌هایی که نیاز به حضور آنهاست؛ پای کار و نقش‌آفرین هستند.

آهنگر، تقدیم بیش از دو هزار هنرمند شهید به کشور را مؤید این مطلب دانست که هنرمندان در همه روزهای سخت کشور، حتی تا پای جان نیز برای خدمت به کشور ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه یک نگرانی از «انقطاع نسلی» وجود دارد که با برنامه‌ریزی درست می‌توانیم این فاصله را کم کنیم، تصریح کرد: در مازندران ظرفیت انسانی متعهد و متخصص در حوزه فرهنگ و هنر خصوصاً سینما زیاد است و نباید انقطاع نسلی بین فعالان سینمایی استان ایجاد شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان مازندران ادامه داد: هنرمندان زیادی از این استان در جشنواره‌ها و رویدادهای ملی و بین‌المللی حائز رتبه می‌شوند؛ باید تجربیات پیشکسوتان به نسل‌های جدید منتقل شود تا آنها نقش‌آفرین شوند و نیاز به تشکیل کلاس‌های آموزشی و برگزاری بیشتر چنین رویدادهای بزرگی داریم که هم دلها و هم اندیشه‌ها را به هم نزدیک کند.

وی درباره فرآیند این رویداد که با شعار «اخلاق، آگاهی و امید» در حال برگزاری است، اعلام کرد: براساس شیوه نامه ارسالی از سازمان سینمایی شورای سیاستگذاری دومین جشن مهر سینمای ایران در مازندران تشکیل شد، اعضای این شورا شامل صدا و سیما، حوزه هنری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن سینمای جوانان، شهرداری و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند.

آهنگر ادامه داد: طبق نظر جمعی مقرر شد تا شورا با هدف کشف استعدادهای جوان و معرفی فعالان حرف و صنوف مختلف سینمایی و میدان دادن به جوانان و هنرمندان کمتر مطرح شده نسبت به بررسی فعالیت‌های صورت گرفته هنرمندان اقدام کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: با توجه به اهمیت موضوع جلسات مختلفی در استانداری ازجمله به ریاست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران برگزار شد و 20 نفر از 20 رشته و سه نفر از امور سینمایی معرفی شدند.

وی اظهار داشت: نخستین جشن مهر سینمای مازندران برگزار شد و قطعا دارای کمی و کاستی‌هایی است که در سال‌های آینده حتما مرتفع خواهد شد.

آهنگر در پایان سخنان خود، پیام محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین جشن مهر سینمای ایران را قرائت کرد.

تأثیرگذاری هنرمندان در جامعه از هر کتاب و جریانی بیشتر است

در ادامه این مراسم فرماندار بابلسر گفت: هنرمندان با گفته‌ها، نوشته‌ها، رفتار و خلق آثار هنری خود بهترین و بالاترین تأثیرگذاری را دارند و این تاثیر از هر کتاب و جریانی بیشتر است.

مجتبی قلی پور باقری در دومین جشن مهر سینمای ایران با تبریک هفته وحدت بیان کرد: هنرمندان متخصص و متعهد تاثیراتی در لایه‌های جامعه می گذارند که هیچ کتاب و جریانی قادر به این میزان تأثیرگذاری نیست.

وی ادامه داد: هنرمندان با گفته‌ها، نوشته‌ها، رفتار و خلق آثار هنری خود بهترین و بالاترین تأثیرگذاری را دارند و از این جهت هم باید قدردان آنها باشیم و هم از این شخصیت‌های اثرگذار بهره‌مند شویم چرا که آنها ضمن ارائه هنر خودشان؛ به معرفی و ارتقای معیارها، ارزش‌ها و شاخص‌های کشور کمک می‌کنند.

فرماندار بابلسر به هنرمندانی اشاره داشت که باوجود مشکلات و یا فرصت‌های زیاد اما هیچگاه کشورشان را به بیگانگان نفروختند در حالی که برخی‌ها بعد از انقلاب در این کشور متنعم شدند اما خیانت کردند.

وی با بیان اینکه کار انفرادی هر چقدر هم تاثیرگذار باشد اما جای کار تیمی را نمی‌گیرد، از جامعه هنری خواست تا کار تیمی و کنار هم بودن را سر لوحه فعالیت های فرهنگی و هنری خود قرار بدهند.

قلی پور باقری در پایان گفت: باید از ظرفیت همدلی، انتقال و اشتراک تجربه در مازندران استفاده کنیم تا با طور خاص در حوزه هنر نیز با خلق آثار بیشتر و بهتر، حرف اول را بزنیم.

همچنین در این مراسم تیزر مهرسینما و کلیپی از سینماهای استان مازندران به نمایش درآمد.

در این مراسم از محمد مقیم پور بیژنی در بخش کارگردانی، فرح بخش فرهیدنیا در بخش تصویربرداری، رمضانعلی امامی در بخش تدوین،  مهدی اکبری در بخش تهیه کنندگی تجلیل شد.

همچنین در این مراسم از فاطمه (اعظم) پالندی به عنوان منشی صحنه، سید محمود موسوی صدابردار، محسن پویان فر مدیر تولید، سید ابراهیم عمادی بازیگر، علی دنیوی ساروی، مرتضی کاظمی شهابی، تقی قاسم پور به عنوان مدرس، مریم رزاقی پژوهشگر ، احمد طاهرپور پیشکسوت و علی اوسط محمدجعفری آموزشگاه تقدیر شد.

در مراسم جشن مهر سینمای ایران در مازندران، مهدی زمانپور کیاسری، یاسر طالبی، محمدرضا وطن دوست و یاسر خیر به عنوان برگزیدگان استانی معرفی شدند.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها