- مازندران - افزایش یافتن تعداد سالن‌های سینما وابسته به حوزه هنری

افزایش یافتن تعداد سالن‌های سینما وابسته به حوزه هنری

تاریخ 06 مرداد 1401 ساعت 12:01:22
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002010
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری گفت: تعداد سالن های سینمای وابسته به حوزه هنری تا پایان نیمه اول امسال به ۲۳۰ سالن خواهد رسید.
افزایش یافتن تعداد سالن‌های سینما وابسته به حوزه هنری

به گزارش واژه‌روز به نقل از چالوس ما؛ حمیدرضا جعفریان  شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح پردیس سینمایی مهر همافران با بیان اینکه حوزه هنری از ۳ سال پیش فرایند فازهای سه گانه توسعه سینما را در کشور آغاز کرده است گفت: از ابتدای سال ۹۸ از مجموعه ۱۰۳ سالن در کشور تا انتهای فاز دوم نیمه امسال به ۲۳۰ سالن سینما در کشور خواهیم رسید.

وی افزود: بیش از یک سوم از تعداد سالن های سینما کشور مربوط به حوزه هنری خواهد بود.

جعفریان در ادامه گفت: هدف اصلی در این ۳ سال و دو فاز عدالت، دسترسی و توزیع آثار سینمایی در کشور است.

عبدالحمید قره داغی معاون توسعه مدیریت حوزه هنری کشور گفت: امروز شاهد افتتاح پردیس سینمایی مدرنبا ۴ سالن در شهر نوشهر باشیم.

وی افزود: این سالن سینمایی با این سطح امکانات و تجهیزات جز اولین پردیس در نوار شمالی کشور می باشد.

قره داغی با بیان اینکه حوزه هنری رسالتی در بخش توسعه فضاهای فرهنگی و سینمایی دارد افزود: در سه سال گذشته کار توسعه را به صورت جدی پیگیری کرده است.

وی به احداث ۱۰۰ پرده و سالن سینما در ۷ ماه گذشته اشاره کرد و بیان داشت: ۴ پرده سهم شهروندان نوشهر بوده است.

معاون توسعه مدیریت حوزه هنری کشور با بیان اینکه مردم این شهر می توانند همزمان با تهران فیلم های روز سینمای ایران را ببینند گفت: بیش از ۸ الی ۹ فیلم سینمایی را می توانند در این شهر به تماشا بنشینند و این در توسعه و سرانه فرهنگی بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه در استان مازندران چند پروژه شروع شده بود اظهار داشت: در نوشهر با همراهی ویژه این پروژه زود به نتیجه رسید.

قره داغی افزود: این پردیس می تواند یک پایگاه و نقطه امید برای هنرمندان منطقه باشد.

وی به دغدغه حوزه هنری در توسعه فضاهای سینمایی اشاره کرد و اظهار داشت: فضای فرهنگی در این مکان می تواند مکانی برای نشست های هنرمندان منطقه برای بحث و تبادل نظر در مسائل فرهنگی و هنری باشد.

پردیس سینمایی مهر همافران نوشهر در مجتمع تجاری همافران قرار دارد که کار ساخت و تجهیز این پردیس سینمایی توسط موسسه بهمن سبز انجام شده و با ظرفیت ۱۷۰ صندلی از ۵ مرداد ماه آغاز به کار می‌کند.

در حال حاضر این پردیس که تنها سینمای مدرن شهر نوشهر محسوب می‌شود، دارای چهار سالن به نام‌های دریا با ۵۸ صندلی، سالن ساحل با ۴۲، سالن صدف با ۴۸ و سالن رنگین کمان ویژه کودکان و نوجوانان با ۲۲ صندلی و در مجموع ۱۷۰ صندلی با امکانات بروز اعم از پروژکتور لیزر جهت نمایش و سیستم صوت بروز، صندلی‌های VIP و ایجاد فضایی مثل( کافی شاپ، کتابسرا، بوفه، گالری و…) است که پس از طی مراحل قانونی نهایی به بهره‌برداری رسیده و درخدمت مردم نوشهر قرار خواهد گرفت.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi