- مازندران - قدردانی از کارگردان سرشناس مازندرانی توسط بابلی ها

قدردانی از کارگردان سرشناس مازندرانی توسط بابلی ها

تاریخ 04 مرداد 1401 ساعت 11:45:40
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002005
بابلی ها برای خدمات ۴۰ ساله فرهنگی و هنری زنده یاد سید قاسم خدامی کارگردان و فیلمساز سرشناس مازندران مراسم یاد بود برگزار کردند.
قدردانی از کارگردان سرشناس مازندرانی توسط بابلی ها

به گزارش واژه‌روز به نقل از ایرنا: مراسم یادبود  سید قاسم خدامی هنرمند مشهور بابلی با حضور جمعی از شاگردان این هنرمند سرشناس و علاقمندان به فرهنگ و هنر  دوشنبه شب در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل برگزار شد .

مستند «روز عاشورا در خزرشهر»، جنگ «ساعت خِش» و دوبله محلی از آثار ماندگار سید قاسم خدامی این هنرمند بابلی است .

این هنرمند متعهد دارای جوایز مختلف از جشنواره‌های هنری و سینمایی است که سال ها در عرصه فیلمسازی افراد زیادی را آموزش و تحویل جامعه هنری داد.

سید قاسم خدامی در دهه ۷۰ در کانون امام خمینی(ره) بابل به فعالیت در عرصه آموزش فیلمسازی مشغول بود .

این هنرمند بابلی در چهارم مرداد سال ۱۳۹۹ بر اثر کرونا در سن ۵۶ سالگی جان باخت .

بابلی ها از ۴۰ سال  خدمت فیلمساز و کارگردان سرشناس تجلیل کردند

قاسم عزیزی زاده گرجی  فرماندار بابل در این مراسم  گفت :  با توجه به اینکه این هنرمند پرتلاش ما در اوج کرونا در دو سال گذشته جان باخت مراسمی در شان وی برگزار نشده بود که این امرامشب محقق شد .

وی ادامه :  ماندگاری یکی از ویژگی‌های ممتاز هنرمندان است که سید قاسم خدامی هنرمند ممتاز مازندران برای علاقمندان به فرهنگ و هنر برای همیشه ماندگار شد .

 وی گفت :  آثار فاخر سید قاسم خدامی  سال‌ها در رسانه ملی برای علاقه‌مندان به نمایش درآمد و امید را در جامعه تزریق می‌کرد .

 عزیززاده گرجی افزود:  این فیلمساز مشهور مازندران با آثار ارزشمند خود در جامعه جریان‌سازی می‌کرد و شاگردان زیادی تحویل جامعه فرهنگ و کشور داده است .

 فرماندار بابل ابراز امیدواری کرد که مراسم تجلیل از خادمان فرهنگ و هنر باید در زمان حیات آنها باشد تا برای جوانان شوق آفرین باشد .

در این مراسم ضمن تجلیل از خانواده سید قاسم خدامی از چهار هنرمند پیشکسوت بابل زنده یاد حمید محمدعلی زاده ، محمد مرادی نجار ، یوسف حسن زاده ، غلامعلی فرخی تجلیل به عمل آمد .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi