- مازندران - مستند کوز(لاک‌پشت) اثر هنرمند مازندرانی، بهترین مستند در جشنواره اندیشکده شد

مستند کوز(لاک‌پشت) اثر هنرمند مازندرانی، بهترین مستند در جشنواره اندیشکده شد

تاریخ 01 مرداد 1401 ساعت 11:51:55
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001995
مستند کوز ( لاک پشت) اثر « رضا اکبریان » در نخستین جشنواره اندیشکده مستقل فرهنگ و هنر ایران که به دبیری «سید شهاب حسینی » برگزار شد، جایزه بهترین مستند را از آن خود کرد.
 مستند کوز(لاک‌پشت) اثر هنرمند مازندرانی،  بهترین مستند در جشنواره اندیشکده شد

معنوی/ واژه‌روز‌، در این رویداد فرهنگی هنری که به دبیری « سید شهاب حسینی» بازیگر و تهیه کننده مطرح سینما  صورت گرفت، چهره های برجسته ای همچون « کیانوش عیاری»،«محمود کلاری»، «بهرام دهقانی»، «گلاب آدینه» و « محمد داودی» به داوری آثار پرداختند.

دبیر جشنواره، سید شهاب حسینی، در ابتدای این مراسم گفت: دلیل برپایی این جشن حمایت کردن از فیلمسازان جوان و ایجاد محلی برای عرضه آثار مستقل آنان است. این دغدغه ایست که برایم همیشه با مفهومی به نام هویت در یک راستا بوده است. اگر در حیطه هنر، زبان سینما را برای دغدغه‌ها و مسئولیت اجتماعی در نظر می‌گیریم، باید بستری برای ارایه اثر نیز فراهم شود.

«کوز» ماجرای ملالت بار لاک پشتی است که در روزهای  سخت تالاب، گرفتار  رد و نشان آدمی ( دام و کم آبی و ...) میشود و در رویای رهایی است.

قابل ذکر است که این مستند رضا اکبریان ( فیلمساز جوان اهل ساری) که هم اکنون به ششمین جشنواره بین المللی فیلم FICNOVA 2022 اسپانیا نیز راه پیدا کرده است، پیش از این منتخب جشنواره هایی همچون؛ سی هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، بخش بین الملل چهارمین جشنواره موج کیش، پانزدهمین جشنواره بین المللی اکوزین اسپانیا و پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند فایتو داک ایتالیا نیز بوده است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi