- مازندران - نخستین پردیس سینمایی حوزه هنری مازندران

نخستین پردیس سینمایی حوزه هنری مازندران

تاریخ 27 اردیبهشت 1401 ساعت 15:05:18
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001886
رییس حوزه هنری مازندران از افتتاح نخستین پردیس سینمایی این مرکز در مازندران تا نیمه خرداد ماه امسال در نوشهر خبر داد. 
نخستین پردیس سینمایی حوزه هنری مازندران

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری،  مهدی معصومی گرجی روز دوشنبه در نشست خبری گفت که پردیس سینمایی مهر همافران نوشهر در چهار سالن ساخته شده که شامل یک سالن ۸۰ نفره، دو سالن ۴۰ نفره و یک سالن ۳۰ نفره ویژه کودکان است.

 وی هزینه ساخت این پردیس سینمایی را ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد  و افزود که این مبلغ از محل اعتبارات حوزه هنری مرکز تامین شده است.

رییس حوزه هنری مازندران اظهار داشت : قرارداد نخستین پردیس سینمایی حوزه هنری مازندران از طریق تعامل این مرکز با شورای اسلامی و شهرداری نوشهر در بهمن ماه سال گذشته و توسط موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز به عنوان مرجع توسعه و ساخت سینما در کشور منعقد شد و در کمتر از چهار ماه آماده بهره برداری شد و پس از گشایش هم به مدت هشت سال در اختیار حوزه هنری خواهد بود.

  وی مهم ترین هدف از راه اندازی پردیس سینمایی را تقویت و رشد فضای فرهنگی استان بویژه در غرب مازندران برشمرد و گفت : به دنبال احداث پردیس سینمایی ساری هستیم و برای احداث پردیس سینمایی در سایر شهرهای مازندران نیز با فراهم شدن زیر ساخت آمادگی داریم .

رئیس شورای اسلامی شهر نوشهر نیز در این جلسه افتتاح این پردیس سینمایی را یک ظرفیت خوب برای شهر برشمرد و گفت: این پردیس نقش بسزایی در فرهنگ شهر بویژه برای قشر متوسط جامعه خواهد داشت. 

این مقام مسئول تصریح کرد:

در حالت معمول پردیس سینمایی به تنهایی یک مجموعه فرهنگی است و با دارا بودن امکاناتی مانند سالن سینما، گالری و نمایشگاه، فروشگاه های فرهنگی، سالن نمایش و ...در یک مجموعه، فرصت خوبی برای فعالیتهای فرهنگی هنری ایجاد میکند. با این حال پردیس سینمایی مهر نوشهر در یک مجموعه تجاری و محل حضور شهروندان  ( با رعایت استانداردهای لازم)  ایجاد شده تا بخشی از نیازهای این عزیزان را تامین کند.

معصومی افزود: حوزه هنری به عنوان یک مرکز تخصصی فرهنگی هنری انقلاب اسلامی بعد از انقلاب در تلاش برای انجام کارهای بزرگ و در جهت آرامش تعالی و رشد جامعه و همچنین حفظ فرهنگ، آداب و رسوم ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

محمد صالح خویی تصریح کرد: برای راه اندازی این پردیس ۴۰۰ متر مربع زمین در مجتمع همافران به این پردیس اختصاص یافت.

نوشهر در حال حاضر یک سالن سینمایی به نام شقایق با مدیریت حوزه هنری مازندران دارد و در صورت راه‌اندازی پردیس سینمایی همافران، چهار سالن سینمایی دیگر با ظرفیت مجموع ۱۷۰ صندلی به زیرساخت‌های فرهنگی این شهر افزوده خواهد شد.

مجتمع تجاری همافران نوشهر ۱۷ هزار مترمربع زیربنا و ۲۰۰ واحد تجاری دارد که چهار سالن سینما، شهربازی، رستوران و پارکینگ به ظرفیت یکصد خودرو نیز در آن تعبیه شده و با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان مرداد پارسال به بهره‌برداری رسید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها