- مازندران - مرمت سینما تئاتر هتل رامسر به زودی آغاز می شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران:

مرمت سینما تئاتر هتل رامسر به زودی آغاز می شود

تاریخ 10 دی 1398 ساعت 14:46:39
منبع: واژه روز
کد خبر: 000161
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: به زودی عملیات آواربرداری و مرمت سالن سینما و تئاتر هتل رامسر آغاز خواهد شد.
مرمت سینما تئاتر هتل رامسر به زودی آغاز می شود

به گزارش واژه روز، «سیف‌الله فرزانه» در بازدید از بنای سالن سینما و تئاتر هتل رامسر گفت: بر اساس نظر کارشناسان ۸۰ درصد از این مجموعه تخریب شده که پس از آواربرداری و ارائه طرح مرمتی از سوی مالک و تصویب آن در شورای فنی اداره‌کل و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، عملیات مرمت آن آغاز خواهد شد.

او ضمن قدردانی از زحمات فرماندار و شهردار رامسر، مدیریت فرودگاه این شهرستان، نیروهای آتش‌نشانی و گروه‌های مردمی در مهار آتش و جلوگیری از سرایت آن به بخش‌های اقامتی افزود: در همان ساعات اولیه تمهیدات لازم برای آرامش گردشگران در این مجموعه اتخاذ شد و خوشبختانه این حادثه هیچ‌گونه خسارت جانی نداشته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی مازندران، با اشاره به اهمیت این بنا در شهر زیبا و تاریخی رامسر اظهار کرد: همراهی مالکان بناها در حفظ و حراست آن امری ضروری است و میراث‌فرهنگی به‌عنوان ناظر بر این آثار، وظایف نظارتی خود را پیگیری می‌کند.

فرزانه با بیان اینکه مالکیت این بنا در اختیار بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قرار دارد، خاطرنشان کرد: با حضور کارشناسان میراث‌فرهنگی به‌عنوان ناظر و پس از ارائه طرح از سوی مالک و تأیید آن در شورای فنی اداره‌کل و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، به‌زودی عملیات مرمت سالن سینما و تئاتر هتل رامسر آغاز خواهد شد.

سالن سینما و تئاتر هتل رامسر به همراه هتل جدید که به شماره ثبت ۲۳۲۳ در سال ۱۳۷۸ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، روز پنجشنبه ۵ دی ۹۸ دچار حریق شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها