- مازندران - جشنواره بازیگری مجازی کودک و نوجوان به پایان رسید

جشنواره بازیگری مجازی کودک و نوجوان به پایان رسید

تاریخ 04 بهمن 1399 ساعت 09:26:11
منبع: تئاتر مازندران
کد خبر: 001561
نخستین جشنواره بازیگری مجازی کودک و نوجوان استان مازندران که از ۲۵ مرداد ماه به میزبانی شهرستان چالوس آغاز شده بود عصر روز جمعه ۱۸ مهر ماه سال جاری به دبیری «مسعود تیر» به پایان رسید.
جشنواره بازیگری مجازی کودک و نوجوان به پایان رسید

به گزارش واژه روز به نقل از تئاتر مازندران، در ابتدای شروع این مراسم با حضور جمعی از مسئولین هنرمندان و پیشکسوتان به اقلیت و با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن آغاز شده بود همچنین این امکان فراهم آمد تا تمام بخش های اختتامیه به صورت زنده و از طریق صفحه مجازی جشنواره به نظر علاقه مندان برسد. ابتدا مراسم اختتامیه با تلاوت آیات قران مجید آغاز شد و بعد از آن مجری برنامه از ریاست محترم بهزیستی شهرستان چالوس جناب آقای  بسطامی به روی صحنه دعوت به عمل آورد

»جواد بسطامی» ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در سالن هفته ملی کودک را به همه تبریک گفته و تقدیر و تشکر از مسئولان که برای بر پایی این جشنواره صادقانه و دلسوزانه حمایت کردند تشکر ویژه ای کرد و خاطر نشان کرد امیدواریم با حمایت مسئولین شاهد استمرار برگزاری جشنواره به صورت سالیانه در نتیجه شکوفایی نسل جوان و هر چه بهتر شدن هنر مقدس تئاتر درسطح استان مازندران باشیم , تا انشالله بتوانیم چراغ سالن های تئاتر را همیشه روشن نگه داریم .

و در این میان کلیپی جهت هفته ملی کودک برای حاضرین کودک و نوجوان در سالن پخش شد و مجری برنامه از نماینده هیئت داوران برای قرائت متن داوری دعوت به عمل آورد و مهدی صلاحی داور این دوره از جشنواره به نمایندگی دیگر داوران متن بیانیه داوری را خوانش کرد .

در ادامه این متن تاکید شده است: 

امید است با حمایت بیش از پیش مسئولان هنر دوست و همچنین سرمایه گذاری بخش های خصوصی و با زریق بودجه های مناسب و در خور شاهد استمرار برگزاری جشنواره بصورت سالیانه و در نتیجه شکوفایی نسل جوان و هر چه بیشتر فراگیر شدن هنر مقدس تئاتر درسطح استان در نهایت در سراسر کشور عزیزمان ایران باشیم

تیر در ادامه صحبت های خود عنوان کرد تردیدی نیست که تئاتر در عرصه کودک و نوجوان نیاز به آموزش دارد و باید راهکاری مناسب برای به بار نشستن تلاش های آنان فراهم شود که پاسخگوی نیاز آنان در عرصه هنر نمایش باشد

بدون شک هرگونه سرمایه گذاری مادی و معنوی و برنامه ریزی عمیق و دراز مدت جهت رشد و اعتلای جامعه می بایست با کودکان آغاز شود .

کودکانی که وارث و حافظ تمدن آینده اند بنابراین هر قدر کودکان به لحاظ رشد ذهنی و ادراکی معنوی غنی و پربار گردند در حقیقت تمدن انسانی پربار می شود .

این جشنواره در اولین دوره برگزاری خود دستاوردهای درخور توجه ای داشته و آن را فرصتی برای ایده های نو در فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان با توجه به این شرایط به وجود آمده می دانیم .

داوری های اولین دوره از این جشنواره هم به «غلام رضا یاری , مهدی صلاحی , سعید مرادی و علی رضاقنبری» واگذار شده بود که طبق نشست های تخصصی و دستور عمل های مسئولین اجرایی سیاستگزاری جشنواره روان شناسان کودک در هر بخش با داوران جشنواره به صورت جداگانه همراهی می کردند .

و ما دراولین دوره شاهد ٦٥ اثر نمایشی در هر بخش از هنرمندان کودک و نوجوان در استان مازندران بودیم که پس از دوره نخست داوری ها تعداد ١١ اثر به مرحله نهایی راه یافتن .

از ویژگی های شاخص این جشنواره پراکندگی جغرافیایی و استقبال بسیار خوب هنرمندان کودک و نوجوان در استان مازندران بود که از شرقی ترین شهرستان ( بهشر , نکا, نور ) تا غربی ترین شهرستان ( نوشهر , تنکابن , رامسر )  که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود . همچنین کیفیت بالای آثار ارسالی از دیگر شاخصه های این جشنواره بود .

در بخش بازیگری کودک

آوین گورانی : بازیگری اول

هیراد گلرخ : بازیگری دوم

محمد مهدی آکردی : بازیگری سوم

را به خود اختصاص دادن و همچنین در بخش نوجوان به برگزیدگان این جشنواره

 لوح تقدیر به همراه تندیس جشنواره و جایزه نقدی اهدا شد .

 

 در بخش نوجوان

امیرحسین اقبالی : بازیگری اول

بهار شیرزاده : بازیگری دوم  و

محمد یار ملک محمودی و آتنا نظری :  بازیگری سوم را به طور مشترک کسب کردن .

 

و همچنین در بخش تقدیری های جشنواره

لوح تقدیر به همراه جایزه غیر نقدی جشنواره اهدا شد .

 

سرکار خانم نگار لشکری و سیدرضا نبوی : تقدیر بازیگری اول

آیناز جعفری و فاطمه کرمانی : تقدیر بازیگری دوم

امین علی پور و مهسا رستمی : تقدیر بازیگری سوم اهدا شد .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi