- سینما - پایان جشنواره فیلم عمار 19 دی به پایان می رسد

پایان جشنواره فیلم عمار 19 دی به پایان می رسد

تاریخ 17 دی 1399 ساعت 10:22:02
منبع: هنر آنلاین
کد خبر: 001535
این دوره جشنواره مردمی فیلم عمار با توجه به پاندمی کرونا به شکل آنلاین از ۱۱ دی‌ماه کار خود را آغاز کرد و تا ۱۹ دی‌ماه ادامه دارد.
پایان جشنواره فیلم عمار 19 دی به پایان می رسد

به گزارش واژه روز به نقل از هنرآنلاین، جشنواره مردمی فیلم عمار که اولین دوره آن در سال ۸۹ برگزار شد، حالا به یازدهمین دوره خود رسیده است که از ۱۱ تا ۱۹ دی‌ماه، در بخش‌های «مستند»، «داستانی»، «پویانمایی»، «نماهنگ»، «فیلم ما» و «کلیپ و موشن‌گرافیک»، به دبیری نادر طالب‌زاده در حال برگزاری است.

طبق گفته امین سردارآبادی دبیر اجرایی جشنواره «فیلم عمار» در نشست خبری این رویداد سینمایی، امسال بیش از دو هزار و چهارصد اثر به دبیرخانه جشنواره عمار رسید، که در بخش داستانی ۳۹۳ اثر، در بخش مستند ۶۲۳ اثر، بخش پویانمایی ۱۷۱ اثر، بخش نماهنگ ۲۴۰ اثر، بخش برنامه تلویزیونی ۳۳۰ اثر، بخش فیلم ما ۱۵۲ اثر و بخش فیلمنامه ۴۷۴ اثر بوده است.

آثار بخش مسابقه به‌جای اکران در سینما فلسطین به دلیل شیوع کرونا و با توجه به عدم برگزاری بسیاری از جشنواره‌های داخلی و خارجی و برخط شدن برخی دیگر از جشنواره‌ها، در سامانه عماریار به نمایش درآمدند، ضمن این که تاکنون سه بخش از جشنواره برگزیدگان خود را معرفی کرده است.

فهرست بخش‌های مختلف، فیلم‌ها و برندگان سه بخش به شرح زیر است:

داستانی کوتاه

"اتاق کار"امیر غلامعلی، "ازدواج به‌وقت کرونا" یوسف سبحانی، "اژدها لازم می‌شود" سامان غنائمی، "بانی" میلاد محمدی، "پرستار" حسین دارابی، "پیشکش" محمود معارفی، "تاول" محمد اسفندیاری، "تعقیب" حسین دارابی، "تکفیری" مجتبی راوش، "جای خالی" علی ملاقلی پور، "جای خالی" نسیم اسدپور، "جبران می‌کنم" جمال احمدی، "چشم‌هایی به انتخاب" علیرضا موسی زاده و معین ناجی، "حاج خانوم" امین اشرفی، "حالا که خانوم شدی" امیر غلامعلی، "خیابان بازی" محمد علیزاده، "روی ماه مادرم" محمد اسفندیاری، "ریسه نامه" علی رحیمی، "زهرا خانم" میلاد قربانی، "سوپرایز"زین العابدین تقی پور، "شادباش" محمود معارفی، "فضا بازی" یوسف سبحانی، "قطار مغناطیسی" سیدمهدی کرباسی، "کوچه سرو"محمد رضا پاینده مهر، "لامپ" رامین ترنج، "ماسک" امیر داسارگر، "مأمور" محمدحسین امانی، "ماهی پرنده" محمدمهدی خالقی، "مدیرعامل" رضا کشاورز، "مسیر" محمد امین مداح الحسینی، "مهرمهدوی" کاظم دانشی، "مینی بوس" ابوذر حیدری، "نیمه شب" سجاد اسدی، "وال" سید مهدی میرغیاثی، "وی آی پی" رضا رنجبر توکلی، "هیئت همراه" رضا کشاورز.

داستانی بلند و نیمه بلند

"آمرلی" امیر بشیری و سجاد انتظاری، "پیله و پروانه" محمد صالحی نژاد، "دختر الهام" دانش اقباشاوی، "دیپورت" امیر سجاد حسینی، "سخت شیرین" سید مهدی میرغیاثی،" سوز گلاویژ" یاسمن نصرتی، "سوها" محمد باقری نیکو، "سه سپیده" رحیم طوفان، "کوچه صفا" علی گائینی، "کودک و قزاق" مهرداد محب علیزاده، "مندیر بارون" علیرضا اسیوند

مستند جنگ نرم

"ابر قهرمان و فراتر از آن" محمدحسن یادگاری، "اصغر آقا آکتور سینما" محسن نقی زاده، "افتر کرونا" محمدهادی نعمتی، "آرمون" فاطمه توسلی نژاد، "آزادمرد" خانه طلاب جوان قم خانه طلاب جوان قم، "آقای قصه گو" محمد مهدی خالقی، "برگی از درخت ادب" مهدی الیاسی گهرویی، "بلاگردون" حسین علی مددی، "پرچم‌های مجازی" حسن جعفری، "تروکاژ" محمدهادی نعمتی، "توحیدی‌ها" امیر اسرافیلی، "خاندان" محسن نخعی راد، "خانه‌ای زیر باران" محمدرضا خدنگی، "سوتک" محمد مهدی خالقی، "سونامی بی پدری" محمد خوشدل فر، "فصل بی‌پایان" سعید کریمی، "کشکو" احمد احمدپور، "ماح" سید عباس طهماسبی، "مدرسه برکت" حمید حیدری، "منجی" علیرضا زینلیان، "همپای جهادی‌ها"محسن مقصودی، "هوشمندی" محمدمهدی فکریان، "یکی از ما" (متولدین دره پنج شیر) یونس راشدی.

حافظه ملی (تاریخ سیاسی)

"۱۹۱۹(نوزده نوزده)" مهدی صلواتچی، "استان چهاردهم" محسن کریمیان، "او یک معلم بود" سید مصطفی موسوی تبار، "تمدن بزرگ " میثم پور رشیدی، "داستان یک جدایی" محمد شکیبا نیا و احمد شفیعی، "در برابر طوفان ۳ "مهدی نقویان، "در لباس سربازی" مهدی نقویان، "دوم شخص" ایمان احمدی، "راه سوم" حامد پویان، "ساکن خانه قدیمی" محمد علی یزدان پرست، "سخنران مشهور" سید سینا عودی، "سرو قامت" سعید قنبرزاده محبوب، "قمار" سید محمد مهدی دزفولی، "کلاشینکف‌های آمریکایی" داوود مرادیان، "کمیته" عبدالحسین بدرلو، "مهران تا مهران" محمد زارع، "هبوط " ایمان گودرزی، "یک ملت "علی فراهانی صدر.

مستند تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس

"استوار گنجی" سید عباس شفیعی، "پیشمرگان عرب" سمیه ذاکری خطیر، "تفنگچیهای پاوه" مهدی لارویی، "جنایت فراموش شده" پناه بر خدا رضایی، "خاک مشترک" حامد پویان، "در یک نگاه" مهدی فارسی، "دستمال سرخ‌ها" حنظله تاج الدینی، "رویای آشفته" سید احسان اصغرزاده و سیداحسان نیکبخت، "صفر و بی نهایت" مهدی ضحاکی فاتح، "فرزند تاریخ " محمدالیاس قنبری، "فصل شیدایی" احمد احمدپور، "گردان تک نفره" داریوش یاری، "هنوز دز از شهر من عبور می‌کند" امین قدمی

مستند نهضت جهانی مستضعفین

"آتش و فرمانده" محمد مهدی بهرامی نژاد، "تایتانیک" مهدی نقویان، "تک چرخ تا پل ژاپنی" مسعود حیدری، "تولد یک تراژدی" حجت الله عدالت پناه، "چرا سوریه؟" وحید فراهانی، "داغ قره‌ باغ" سینا حسین پور اصل، "سایه‌های روشن" حسین نشاطی، "سوریه‌؛ پرونده یک بحران بزرگ" سیاوش سرمدی، "عاشقی" محمد صادق بکتاشیان، "فالکن" سید محمد مهدی پوریزدان پرست، "قائدالحشد" مهدی لارویی، "کراس" احمد رحمانیان، "معراج از رم" مصطفی رضوانی، "مکتب سلیمانی در روستای قنات ملک" محسن غلامزاده مهرآبادی، "نجات آمرلی" حامد هادیان، "هم وتن" محسن اردستانی رستمی، "یک شهر زینب" روح الله رفیعی.

داوران این بخش متشکل از سلیم غفوری، زهره یزدان پناه، محمدرضا ماندگاران و سهیل اسعد ضمن تقدیر از اثر "داغ قره باغ" به کارگردانی سینا حسین پور اصل لوح افتخار این بخش را به دلیل "پژوهش کامل و واکاوی دقیق بحران در سوریه" به اثر "سوریه‌؛ پرونده یک بحران بزرگ" به کارگردانی سیاوش سرمدی و لوح افتخار دستاورد فنی و هنری به تصویر بردار اثر "سایه‌های روشن" را به کارگردانی ضیاء حاتمی اهدا کردند. همچنین فانوس این بخش به اثر "هم وتن" به کارگردانی محسن اردستانی رستمی و حسین نوری به دلیل "پرداخت به موضوع فلسطین و هنر مقاومت" اهدا شد.

مستند ملت قهرمان

"اگلانتین" سمیه ذاکری خطیر، "اوخشاما"عدالت فرزانه، "ایران وطن من" جواد یقموری، "آلوسان" محسن اسلام زاده، "بن بست شکن" علی سرو، "بوم و امید" محمدرضا گودرزی مهر، "حاج رحمانقلی حسنی" علیرضا نوروزی خراسانی، "در انتظار بهار" مهدی احمدی، "روایت جهاد" میلاد امینی موحد، "قسم حقیقی" احمدرضا نصری، "قهرمان" مهرداد شعبانی نیا، "کدخدای باخدا" جواد شکاری، "کلانتر" محمدرضا میراضی، "کیان ایران" احمد اخباری، "مردم بالادست" سعید امینی مهر، "مصی" وحید کاظمی و پیام ابراهیم پور، "وقتی مهربانی همه گیر می‌شود" علیرضا باغشنی، "همه فرزندان من"مهدی رسول پور هدایتی، "یکی از ما (یاران او)" یونس راشدی، "یکی از ما (سایه‌نشین‌ها)" زهرا شفیعی.

هیئت داوران این بخش، متشکل از رحیم مخدومی، علی محمد مؤدب و محمد تقی فهیم، ضمن تقدیر از اثر "روایت جهاد" به کارگردانی میلاد امینی موحد، لوح افتخار این بخش را به علت "توجه به بحران اقتصادی، حضور آتش به اختیار و فعالانه جوان و نگاه درست فیلمساز به کار جمعی" به اثر "بن بست شکن" به کارگردانی علی سرو و اثر "همه فرزندان من" به کارگردانی مهدی رسول پور هدایتی به علت "توجه به در برگیری جغرافیایی، حضور متنوع و رنگارنگ مردم در عرصه فعالیت‌ها و ایثار اجتماعی" اهدا کرد. همچنین فانوس این بخش به اثر "اگلانتین" به کارگردانی سمیه ذاکری به علت "نگاه سنجیده فیلمساز به موضوع استراتژیک در راستای امنیت کشور و استفاده به جا از آرشیو و بازسازی" تعلق گرفت. در ضمن در بخش قاب اول به علت "پرداخت خلاقانه و موجز به یک موضوع بزرگ و مهم" به اثر "اولین خط" به کارگردانی مهدی دشتبان زاده لوح افتخار اهدا شد.

مستند پایش و پالایش اجتماعی

"این هشدار را جدی بگیرید" سید مرتضی سیدی نژاد، "بی‌تربیت" سیدحسین امام جمعه، "پشت شیشه" صابرالله دادیان، "خانه‌ای در تاریکی" حمید علیداد، "دور افتاده" صابرالله دادیان، "دیوانگی" صدرا علی بک، "سد در سد" محمد جواد رئیسی، "سقف‌های معلق" محمد نجفی، "طغیان" ناصر نادری، "عنصر نامطلوب" محمد امین مهدی نژاد، "قزل قیه (سنگ طلا)" سیامک مختاری، "متری شیش و نیم" داوود مبصری، "مغزهای کوچک یخ زده" محمد مختوای، "مهاجران"سهیلا پورمحمدی، "نسخه" حمید علیداد، "نفس خوار" محمد محمدی سرشت و علی سلمانی، "هیچ و پول" محمد مهدی خرمی.

مستند رویای ایرانی

"پیشگامان " روح الله رحیمی، "در سنگر دانش" محسن مقصودی،" دست‌های سخنگو" محمد صادق علی پور، "مید این میبد" مهدی کارگر شورکی، "یک چیز بی خاصیت" امین یگانه.

مستند جنگ اقتصادی

"اجه " ماریه ماوتی، "از میان کوچه‌ها (قسمت: موسوی)" ایمان گودرزی، "اقتصادی برای مقاومت" ایمان گودرزی،" اوگاندا یاقوت سبز" محسن مقصودی، "آنه خدیجه" مهدی ناظریان، "برند" علی مؤمنی،"پیچ و خم"محمد حجت احمدی زر، "حاج مهین" مریم طالبی انارکی، "خیالتان نفت" محمد هادی نعمتی، "داروغه" محمدرضا گلرومفرد، "درختان ایستاده می‌مانند"یزدان کیانی، "دیار من دورجین" حسن ساجدی، "رویای آمریکایی" حمیدرضا حیدری و محمدرضا زمانی، "سید جواد" محمد رضا دهستانی، "کشور کوچک من" علیرضا باغشنی، "مهندس ولی" علیرضا باغشنی، "نقش زندگی" زهرا ایران نژاد، "نقش زیگلر" محمد طالبی، "هزارتوی پیشرفت (قسمت: بخت آزمایی در سرزمین کودتا)" محسن اسلام زاده.

داوران این بخش متشکل از عادل پیغامی، علی خدابخشی، اصغر عیوضی و مسعود براتی ضمن تقدیر از اثر "مهندس ولی" به کارگردانی علیرضا باغشنی لوح افتخار این بخش را به علت "نشان دادن ظرفیت‌های غیر منتظره و نو در تعامل تجاری با بخش‌های بسیار مغفول در دنیا" به اثر "اوگاندا یاقوت سبز" به کارگردانی محسن مقصودی و مهدی فریدی و اثر "نقش زیگلر" به کارگردانی محمد طالبی به علت "به علت نشان دادن ابعاد منفی توسعه مبتنی عوامل برون زا و تخریب مولفه‌های درون زای بومی" اهدا کردند. همچنین فانوس این بخش به اثر "کشور کوچک من" به کارگردانی علیرضا باغشنی به علت "خروج از نگاه تمرکز بر مرکز در توسعه و خروج از اقتصاد دولتی و تاکید بر اقتصاد مردمی" اهدا شد.

بخش رقابتی "قاب اول"

در این دوره از جشنواره، آثار متنوع و متعددی از فیلمسازان تازه‌نفس جوان و نوجوان نیز در بخش‌های مختلف ثبت‌نام کرده‌ بودند که با تشخیص هیئت انتخاب، منتخبی از آن‌ها در بخش "قاب اول" حضور پیدا می‌کنند.

داستانی کوتاه

"دربست" بهرام لطفی، "دزد بازی" متین پاکزادبنام، "الردالقاسم" محمد امین عامری فلیحی، "ضیافت" امین جمالی، " گدا و توکل" سیدمحمدجواد جوادی،" لیاخوف" امیرعلی مروج.

داستانی نیمه بلند و بلند

"فریب " ایمان قنبری،" گُوَر (گوساله) " ایمان قنبری.

مستند جنگ نرم

"بلاگردان" ایمان ایزی، "پای پیاده " هادی زهره کاشانی، "عروسک‌ها بر آب می‌میرند" فائزه کریمی، "نذر فرهنگی" سعید صیادی

تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس

"شهید غدیر" محمد جواد شریفی.

مستند ملت قهرمان

"از گوشت تا استخوان" حسین حیدرزاده، "اولین خط" مهدی دشتبان زاده آرانی، "حس هفتم " طهورا کیمیائی،" خط مقدم " ابوالفضل مرادی، "کفن جیب ندارد " ریحانه کشتکاران.

مستند پایش و پالایش اجتماعی

"جوجه اردک زشت" محمدطه ناطقی، "چیزی شبیه معاش" صابر چهری.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi