- مازندران - فعالیت های سینمایی و هنری در مازندران شروع به کار کردند

فعالیت های سینمایی و هنری در مازندران شروع به کار کردند

تاریخ 22 شهریور 1400 ساعت 12:16:04
منبع: ایرنا
کد خبر: 001293
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت که از امروز یکشنبه همزمان با روز سینما، فعالیت‌های سینمایی ، تئاتر و هنری در استان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی آغاز شده است.
فعالیت های سینمایی و هنری در مازندران شروع به کار کردند

به گزارش واژه‌روز به نقل ازایرنا ، عباس زارع روز یکشنبه در مراسم تجلیل از نادر مقدس و افسانه منادی زوج کارگردان کشور در بابل افزود : در ایام کرونایی بیشترین آسیب اقتصادی به مجموعه فعالان هنری و سینمایی وارد شده است.

وی با اعلام این که میزان خسارت حوزه سینما و تئاتر در مقایسه اصناف ۱۰۰ درصدی بوده است ، گفت : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بسته حمایتی خوبی برای اهالی سینما و تئاتر در نظر گرفته است و مقرر شد در روز جاری همزمان با روز سینما در جلسه هیات دولت این بسته حمایتی چند بعدی مورد تصویب قرار بگیرد تا بخشی از خسارت های این هنرمندان جبران شود.

زارع افزود : همزمان با روز سینما به فعالان در این حوزه اعلام شده است که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با استفاده حداقلی از ظرفیت های سالن، فعالیت های سینما آغاز شود و شهروندان از این ظرفیت استفاده کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین با تجلیل از زوج سینمایی مازندران ، گفت : نادر مقدسی و افسانه منادی زوج موفق سینمایی هستند که در زمینه کارگردانی و نویسندگی در کشور کارنامه درخشانی دارند.

نادر مقدسی متولد۱۳۳۷ که فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۹ اغاز کرد عضو فعال شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران نویسنده و کارگردان می باشد و فیلم های سینمایی اعم از شور عشق، دست ارغوانی، رویای جوانی، یک روز معمولی و نسل جوان را کارگردانی کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به خاطر نیم قرن فعالیت این زوج هنرمند با اهدای لوح تقدیر همزمان با روز سینما از زحمات آنها قدردانی کرد.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها