- مازندران - جشنواره خانگی حوزه هنری مازندران برای تولید اثر در تعطیلات

رئیس حوزه هنری مازندران خبر داد:

جشنواره خانگی حوزه هنری مازندران برای تولید اثر در تعطیلات

تاریخ 28 اسفند 1398 ساعت 13:39:00
منبع: واژه روز
کد خبر: 000507
رئیس حوزه هنری مازندران از هنرمندان خواست تا شرایط ناگزیر کنونی را به فرصتی برای خلق آثار فاخر هنری بدل کنند.
جشنواره خانگی حوزه هنری مازندران برای تولید اثر در تعطیلات

به گزارش واژه روز، «مهدی معصومی گرجی» با اشاره به تعطیلی همه مراکز فرهنگی و شرایط خاص جامعه در تعطیلات پیش رو گفت: با توجه به تعطیلی تمامی برنامه های فرهنگی هنری استان به ویژه فعالیت های جمعی، محافل و رویدادهای هنری پایان سال و ایام نوروز، با انتشار فراخوانی از سوی این مرکز از هنرمندان دعوت شد تا این خانه نشینی اجباری را به یک فرصت مناسب برای خلق اثر بدل کنند.

وی افزود: پیش تر نیز پویش «هیچ جایی خونه آدم نمیشه» در واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری مازندران آغاز به کار کرد و از همه هنرمندان و اقشار جامعه خواستیم که در خانه خود بمانند.

این مسئول خاطرنشان کرد: طی فراخوانی که امروز و در آخرین روز کاری سال 98 منتشر شد از هنرمندان چند رشته هنری اعم از هنرهای تجسمی و ادبیات تقاضا کردیم با موضوعاتی همچون «شادی و امید»، «سبک زندگی ایرانی اسلامی»، «اخلاق و خانواده»، «بیماری کرونا» و رویدادهای وابسته به آن به تولید اثر بپردازند.

رئیس حوزه هنری مازندران اظهار کرد: هنرمندان استان فرصت خواهند داشت تا پایان اردیبهشت 99 کارهای خود را از طریق فضای مجازیبه دبیرخانه جشنواره بفرستند. اعلام نتایج نهایی و برگزاری نمایشگاه (واقعی و مجازی) تیر ماه خواهد بود.

معصومی گرجی با تاکید بر این نکته که اهداف معنوی این رویداد بیش از هرچیز مد نظر است و در نهایت به سه اثر در هر بخش یک هدیه نقدی اختصاص خواهد یافت گفت: مطمئن هستم هنرمندان استان همچون ادوار گذشته پر دغدغه بوده و به مسئولیت های اجتماعی خود در شرایط موجود می اندیشند. با این حال حوزه هنری با این کار فقط بستری را فراهم کرده تا بتوان شرایط ارائه کارهای مسئولانه گروهی از هنرمندان مازندرانی جلوه گر شود.

وی ضمن یادآوری این مطلب که شبکه اینستاگرامی این نهاد در ایام تعطیلات نوروزی با نمایش مجازی آثار هنرمندان استان میزبان علاقمندان از سراسر کشور خواهد بود گفت: هدف اصلی فراخوان مذکور ضمن همکاری تنگاتنگ با هنرمندان فرهیخته استان و تولید، ایجاد فضایی با نشاط و امید بخش است تا بتوانیم با کمک هنرمندان موجی از روحیه تازه و حال و هوای زندگی اصیل توام با سلامت و معنویت و شادی را در استان و کشور به راه بیاندازیم تا دوشادوش جامعه پزشکی و پرستاران و سایر زحمت کشان این ورطه را به سلامت رد کنیم.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در مازندران با توجه به شرایط ویژه استان در بحث مسافر پذیری و خطر گسترش بیش از حد بیماری کلیه برنامه ها و فعالیت های فرهنگی هنری در نهادها و سازمانهای مرتبط لغو شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi