- مازندران - نمایش «چاه» به جشنواره بین‌المللی یاپار پونه ۲۰۲۰ هند راه یافت

نمایش «چاه» به جشنواره بین‌المللی یاپار پونه ۲۰۲۰ هند راه یافت

تاریخ 23 اردیبهشت 1399 ساعت 12:10:39
منبع: واژه روز
کد خبر: 000694
یک نمایش از مازندران به جشنواره بین‌المللی IAPAR پونه ۲۰۲۰ هندوستان راه یافت و برای دومین بار در این کشور روی صحنه خواهد رفت.
نمایش «چاه» به جشنواره بین‌المللی یاپار پونه ۲۰۲۰ هند راه یافت

به گزارش واژه روز، نمایش «چاه» به نویسندگی علیرضا توانا و کارگردانی «عباس ابوالحسنی» با نظر هیأت انتخاب جشنواره پونه 2020 برای اجرا در این رویداد که در ماه نوامبر –آذر 1399- برگزار می‌شود انتخاب شد.

نمایش «چاه» که نخستین نمایش تولید شده در مازندران با دو زبان فارسی و انگلیسی است، از 19 بهمن تا 17 اسفند 1397 به مدت 23 شب و هر شب دو نوبت در تماشاخانه ابوالحسنی بابل روی صحنه رفت که نوبت نخست با زبان انگلیسی و نوبت دوم با زبان فارسی اجرا می شد.

«چاه» سال گذشته نیز از طرف آکادمی سانگیتا ناتاکا کرالا که زیر نظر دپارتمان فرهنگ و هنر ایالت کرالا در هند فعالیت می‌کند برای اجرا در بخش تبادل فرهنگی ایران و هندوستان دهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کرالا پذیرفته شد و روی صحنه رفت.
جشنواره پونا 2020 چهارمین جشنواره خارجی تئاتر است که نمایش «چاه» برای شرکت در آن پذیرفته شده است. پیش از این دعوتنامه‌هایی برای اجرای نمایش «چاه» از دو جشنواره دیگر در برزیل و اوگاندا نیز برای گروه تولید این نمایش رسیده بود که به دلیل مسائل مالی و هزینه‌های رفت و برگشت نتوانستند به این دو کشور سفر کنند

«چاه» روایتگر زندگی محکوم به ویرانی دو عاشق است. شخصیت‌های این نمایش، «خلیل» و «مریم» زوجی جوان از قشر روشنفکر جامعه‌اند. خلیل نویسنده، شاعر و معلمی است که به خاطر فعالیت‌های اجتماعی، و مبارزه برای آزادی و برابری همه مردم، درگیر قضایایی می‌شود که نتیجه‌اش حبس، شکنجه و نابودی او به دست حاکمانی است که هیچ سهمی جز سکوت و بزدلی به رعایای‌شان نمی‌دهند.

«مریم» همسر، عشق زندگی و الهام‌بخش آثار خلیل در تمام مراحل زندگی او پا به پایش درد می‌کشد، مکافات فعالیت‌های اجتماعی او را به دوش می‌کشد و چون ستونی محکم تعادل زندگی پرآشوب‌شان را حفظ می‌کند. او تنها زمانی می‌شکند و در هم فرو می‌ریزد که خبر دروغین اعدام خلیل را از رسانه‌های اربابان می‌شنود. سقوط این دو معشوق در مغاک با سفر و حبس خلیل آغاز می‌شود و با غرق شدن مریم در چاه پس از شنیدن خبر اعدام پایان می‌یابد.

افسون نامداری و اهورا گل‌عمو‌پور در این نمایش به ایفای نقش می پردازند و سپیده زین‌العابدینی(دستیار کارگردان و طراح لباس سینا قاسمی(مترجم)، فرشید مصدق(طراح نور)، هومان یوسف‌نژاد(آهنگساز)، مایٔده محمدیان(طراح گریم)، عطا روح‌بخش(طراح پوستر و بروشور) و رضا چرم‌زاده(فیلم و عکس) عوامل تولید «چاه» هستند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi