- مازندران - تنها اثر نماینده مازندران در جشنواره تئاتر فجر اجرا شد

تنها اثر نماینده مازندران در جشنواره تئاتر فجر اجرا شد

تاریخ 18 بهمن 1398 ساعت 12:39:22
منبع: واژه روز
کد خبر: 000358
نمایش رادیویی «وارشی شو» به عنوان تنها نماینده تئاتر مازندران در سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دیروز – 17 بهمن – در بخش رادیو تئاتر این جشنواره اجرا شد.
تنها اثر نماینده مازندران در جشنواره تئاتر فجر اجرا شد

به گزارش واژه روز، این نمایش رادیویی که با نویسندگی و کارگردانی «مجید محمدی» و تهیه‌کنندگی «رمضان کریمی‌نیا» در صدای مرکز مازندران تهیه شده، ساعت 16:30 در تالار رودکی اجرا شد و داوران بخش رادیو تئاتر جشنواره تئاتر فجر همراه با مخاطبان و هنرمندان به تماشای آن نشستند.

«وارشی شو» (شبِ بارانی) نمایشی در ژانر دفاع مقدس است که سال 1393 با نام «باغ نارنج» در رادیو مازندران تولید و پخش شد و پس از 5 سال با بازنویسی و اجرای مجدد برای شرکت در جشنواره تئاتر فجر به دبیرخانه این جشنواره معرفی شد و بین 10 اثر بخش نهایی این جشنواره قرار گرفت.

کارگردان «وارشی‌ شو» در گفت‌وگو با واژه روز با بیان این که این نمایش به زبان مازندرانی نوشته و اجرا شده بود، گفت: با این که نسخه فرستاده شده به دبیرخانه جشنواره نیز همان اجرا با زبان مازندرانی بود، اما برای اجرای جشنواره تصمیم گرفتم که متن و اجرا به زبان فارسی باشد تا مخاطب غیر مازندرانی و داوران راحت‌تر با اثر ارتباط برقرار کنند.

وی افزود: این نمایش 37 دقیقه‌ای با بازی خودم، مریم آقاجانی و جان‌الله ولیزاده تولید و اجرا شد و امیدواریم که مورد توجه داوران جشنواره قرار بگیرد.

به گفته این هنرمند مازندرانی، «وارشی شو» روایت زندگی خانواده‌ای 3 نفره در مازندران است که پسر خانواده با وجود مخالفت‌های پدر به جبهه می‌رود و مفقودالاثر می‌شود و پدر پس از مدتی برای یافتن پسرش عازم جبهه می‌شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi