- ورزشی - سارا خادم الشریعه قهرمان جهان را متوقف کرد

سارا خادم الشریعه قهرمان جهان را متوقف کرد

تاریخ 07 بهمن 1397 ساعت 19:07:14
کد خبر: 000021
بانوی نخست شطرنج ایران در دور چهارم رقابت های جبل الطارق ضمن کسب تساوی در برابر قهرمان جهان توانست در رنکینگ زنده شطرنج بازهای برتر جهان، به رتبه دوازدهم صعود کند.

بانوی نخست شطرنج ایران در دور چهارم رقابت های جبل الطارق ضمن کسب تساوی در برابر قهرمان جهان توانست در رنکینگ زنده شطرنج بازهای برتر جهان، به رتبه دوازدهم صعود کند.

به نقل از فدراسیون شطرنج، در دور چهارم مسابقات جبل الطارق «سارا خادم الشریعه» نماینده شطرنج کشورمان برابر سوپر استاد بزرگ و قهرمان حال حاضر جام جهانی «لون آرونیان» با ریتینگ 2767 به تساوی دست یافت. با این تساوی ارزشمند، خادم الشریعه 25.9 واحد افزایش ریتینگ داشت و به رده دوازدهم رده بندی زنده برترین شطرنج بازان بانوی جهان صعود کرد.

تساوی امروز موجب شد مجموع امتیازات خادم الشریعه در مسابقات جبل الطارق به عدد 3.5 برسد ؛او پیش از این توانسته بود به سه برد پیاپی دست پیدا کند.

در هفدهمین دوره مسابقات جبل الطارق 553 شطرنج باز در 5 بخش در حال رقابت هستند. بخش استادی این رقابت ها در 10 دور برگزار می شود و جایزه نفر اول 25 هزار دلار در نظر گرفته شده است.

جبل الطارق کشوری کوچک در جنوب اسپانیا است.

همچنین در دور یازدهم تورنمنت تاتا استیل «پرهام مقصودلو» نماینده شطرنج ایران برابر «ولادیسلاو کوالف» از بلژیک با ریتینگ 2687 قرار گرفت و شکست خورد. با این باخت مجموع امتیازات مقصودلو در عدد 6 ماند.

شطرنج بازهای ایران در هفته پیش رو روزهای پرکاری دارند؛ افزون بر مقصودلو و خادم الشریعه که در رقابت های بین المللی حاضر هستند 11 شطرنج باز برتر مرد ایران در شهرستان جم رقابت های خود را برای قهرمانی کشور آغاز کرده اند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار
رخداد استان
پربازدیدها