- مازندران - پاسخ اقدامات انقلابی مردم را باید انقلابی و جهادی داد

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور؛

پاسخ اقدامات انقلابی مردم را باید انقلابی و جهادی داد

تاریخ 07 بهمن 1397 ساعت 08:51:24
کد خبر: 000012
غلامرضا یاوند عباسی که در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان مازندران سخن می گفت، تصریح کرد:مردم ما به صورت انقلابی در تمام صحنه های انقلاب حضور داشته و دارند و معتقدم که پاسخ اقدامات انقلابی مردم را نه صرفا با کار اداری بلکه با اقدامات انقلابی و جهادی باید داد. ‎
پاسخ اقدامات انقلابی مردم را باید انقلابی و جهادی داد

به گزارش« واژه» غلامرضا یاوند عباسی در شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت مازندران با اشاره به این که پیروزی انقلاب اسلامی منبعث از فرهنگ عاشورایی و بهترین رویداد برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، یادآور شد: چرایی و چگونگی انقلاب موضوع پیچیده ای است که ابعاد مختلف آن باید تبیین و تشریح شود.

 

مشاور وزیر کشور گفت: انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس دو میراث ارزشمند و بزرگ برای ما هستند و باید با خلاقیت و نوآوری به بیان جنبه های مختلف این دو رویداد بزرگ اهتمام نمود.

 

یاوند عباسی افزود: ما باید در شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به این مسئله بپردازیم که دفاع مقدس با فرهنگ ساده زیستی، مدیریت جهادی و حرکت انقلابی همراه بوده است که مردم نیز در این حرکت همچنان که در پیروزی انقلاب اسلامی نیز نقش داشته اند اثر گذار بوده اند.

 

وی افزود: اگر مدیران اجرایی کشور تصور می کنند که با کار اداری محض می توانیم دین خود را به این مردم بزرگ و انقلابی ادا کنیم؛ معتقدم که پاسخ اقدامات انقلابی مردم را نه صرفا با کار اداری بلکه با اقدامات انقلابی باید داد.

 

وی جوان گرایی، مدیریت جهادی و ساده زیستی را دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: در شرایط فعلی نیز این دستاوردها بایستی در جامعه ترویج شود.

 

یاوند عباسی گفت: شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت فقط مختص به برگزاری یادواره شهدا و یا چاپ کتاب های انقلابی نیست بلکه باید در این شورا تمام تفکر و سلایق متمرکز شده و کارها با کیفیت انجام شود.

 

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور به ساماندهی گلزار شهدا اشاره کرد و یادآور شد: ساماندهی گلزار شهدا تنها همسطح سازی قبور نیست بلکه باید در این گلزارها طرحی نو راه اندازی شود تا اثر بخشی گلزارهای شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دیده شود.

 

وی یکی از کارکردهای شورای فرهنگ ایثار و شهادت را مقابله با اقدامات مغایر با فرهنگ ایثار و شهادت دانست و تصریح کرد: با توجه به تحولاتی سریع که در شبکه های اجتماعی اتفاق می افتد، شورای فرهنگ و ایثار و شهادت بایستی تاثیرگذاریش را در مقابله با این تحولات به خوبی نشان دهد.

 

یاوند عباسی با اشاره به برگزاری یادواره های شهدا، خاطر نشان کرد: یادواره های شهدا باید محل وحدت و انسجام جریان های فکری باشد و برنامه های موثر در انتقال آموزه های شهدا در آن ها به اجرا در آید.

 

در آغاز این جلسه عبدالله ریاحی، مشاور استاندار مازندران و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استان و هدایت مظلومی، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران به بیان دیدگاه ها، اقدامات و برنامه های پیش روی این حوزه در استان پرداختند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار
رخداد استان
پربازدیدها