- مازندران - اتصال ۱۳۱۷ مرکز بهداشت در کشور به دولت الکترونیک

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در بابلسر عنوان کرد:

اتصال ۱۳۱۷ مرکز بهداشت در کشور به دولت الکترونیک

تاریخ 07 بهمن 1397 ساعت 08:31:08
کد خبر: 000010
محمد جواد آذری جهرمی که در مراسم معرفی سامانه سلامت الکترونیک در بابلسر سخن می گفت، با اشاره به انجام خدمات ارزنده در حوزه سلامت در کشور گفت: هزار و ۳۱۷ مرکز بهداشت در کشور به دولت الکترونیک متصل هستند. ‎
اتصال ۱۳۱۷ مرکز بهداشت در کشور به دولت الکترونیک

به گزارش «واژه» محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم معرفی سامانه سلامت الکترونیک استان در بابلسر با اظهار اینکه در قبل از انقلاب در اصول اولیه بهداشت و سلامت دچار مشکل بودیم و خدمات حوزه سلامت از کیفیت خوبی برخوردار نبود، گفت: بعد از پیروزی انقلاب نه تنها در حوزه سلامت رشد کردیم بلکه در بحث توریسم سلامت جزو صادرکنندگان هستیم.

 

آذری جهرمی با عنوان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم خدمات بسیار خوبی در بحث نظام سلامت ارائه داده است و اقدامات ارزشمندی در کشور انجام شد، اظهار داشت: هدف ما ارائه خدمات بهتر به مردم است و  در حال حاضر شاهد وزارت بهداشت و تامین اجتماعی هماهنگ تر عمل کنند.

 

وی خواستار مشخص شدن مسئول پروژه سلامت الکترونیک در کشور شد و افزود: فناوری اطلاعات ابزار است و اصل موضوع، نظام ارجاع است که به عنوان نظام پایه باید اصلاح شود.

 

وزیر ارتباطات، پیاده سازی نظام ارجاع را موضوع مهمی تلقی کرد و گفت: اگر همه سیستم ها الکترونیکی شود اما نظام ارجاع اصلاح نشود کیفیت مورد نظر به وجود نمی آید و در بحث دولت الکترونیک از نظر سلامت و بهداشت مناطق شهری مشکلی نداریم و در بحث بهداشت روستایی ۶۰درصد مراکز بهداشت متصل به دولت الکترونیک هستند.

 

وی یادآور شد: هزار و ۳۱۷مرکز بهداشت متصل به دولت الکترونیک در کشور داریم و در رابطه با بودجه یک هزار میلیارد تومان بودجه در بحث توسعه سلامت الکترونیکی پیشنهاد شد که امیدواریم موافقت و با نظارت دقیق و درست در استانها هزینه شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار
رخداد استان
پربازدیدها