- مازندران - ارکستر فیلارمونیک مازندران در ساری روی صحنه رفت

ارکستر فیلارمونیک مازندران در ساری روی صحنه رفت

تاریخ 25 بهمن 1398 ساعت 13:52:53
منبع: واژه روز
کد خبر: 000386
سالن هلال احمر ساری دیشب محل اجرای قطعاتی از موسیقی کلاسیک اروپا با اجرای ارکستر فیلارمونیک مازندران بود.
ارکستر فیلارمونیک مازندران در ساری روی صحنه رفت

به گزارش واژه روز، ارکستر فیلارمونیک مازندران به رهبری محسن بافنده پنجشنبه‌ ۲۴ بهمن در سالن هلال احمر ساری به اجرای قطعاتی از موسیقی کلاسیک اروپا پرداخت.

در این اجرا قطعاتی از هایدن، ویوالدی، اسوندسن، سن سانس و گابریل فوره توسط ارکستر فیلارمونیک مازندران اجرا شد. «آتنا اشتیاقی» سولیست ویلنسل و بهنام فضلی کنسرت مایستر این اجرا بود و «کمیل مرادی» نیز مدیریت این اجرا را به عهده داشت.

در این اجرا از استاد «شریف لطفی» آهنگساز برجسته و نوازنده ساز هورن، استاد «محسن افتاده» بنیانگذار ارکستر رودکی، عضو ارکستر سمفونیک تهران و نوازنده ساز فاگوت و استاد «فرشید حفظی‌فرد» نوازنده ساز آبوا و آهنگساز به پاس نزدیک به نیم‌قرن فعالیت در عرصه موسیقی و اثرگذاری مستمرشان در موسیقی ارکسترال کشور با اهدای لوح و هدیه از سوی ارکستر فیلارمونیک مازندران تقدیر شد.

ارکستر فیلارمونیک مازندران سال ۱۳۸۸ توسط «محسن بافنده» در مازندران با نام ارکستر فیلارمونیک سونات تشکیل شد و پس از چند سال فعالیت به پیشنهاد استاد محمدرضا درویشی به ارکستر فیلارمونیک مازندران تغییر نام داد.

این ارکستر تا کنون چندین اجرا در مازندران داشت. ارکستر فیلارمونیک مازندران علاوه بر موسیقی کلاسیک اروپا، اجراهایی از موسیقی ایرانی و حتی موسیقی مازندران نیز داشت که اجرای ارکسترال قطعاتی از موسیقی مازندران با آهنگسازی استاد «محمدرضا درویشی» مربوط به دهه 60 از اجراهای مطرح این ارکستر در استان محسوب می‌شود.

یکی از اقدامات انجام شده توسط مدیر ارکستر فیلارمونیک مازندران طی سال‌های اخیر، استعدادیابی در هنرجویان نوجوان و جوان و هدایت آن‌ها برای آموختن سازهای خاص مورد استفاده در ارکستر است که سبب شده طی این سال‌ها نوازندگانی برای سازهای مختلف مورد نیاز ارکستر در مازندران تربیت شوند.

چهار حضور پیاپی در جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر از سال ۸۹ تا ۹۲، کسب عنوان سوم در دوره‌ بیست‌ونهم و رتبه نخست در دوره سی‌ام جشنواره موسیقی فجر و عنوان نخست پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی موسیقی مقاومت در کارنامه این گروه ثبت شده است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi