- موسیقی - گرامیداشت چهارمین سالگرد درگذشت استاد محسن‌پور برگزار می‌شود

عصر فردا در قادیکلا

گرامیداشت چهارمین سالگرد درگذشت استاد محسن‌پور برگزار می‌شود

تاریخ 26 دی 1398 ساعت 12:52:08
منبع: واژه روز
کد خبر: 000246
مراسم چهارمین سال درگذشت «احمد محسن‌پور» در قائمشهر برگزار می‌شود.
گرامیداشت چهارمین سالگرد درگذشت استاد محسن‌پور برگزار می‌شود

به گزارش واژه روز، عصر فردا جمعه -27 دی- مراسم گرامی‌داشت چهارمین سال‌روز درگذشت هنرمند فقید استاد احمد محسن‌پور با حضور هنرمندان، چهرهای فرهنگی و علاقه‌مندان به موسیقی مازندران در آرامگاه چالدشت قادیکلا قائمشهر برگزار می‌شود.
«آرش محسن‌پور» فرزند استاد محسن‌پور درباره مراسم چهارمین سالگرد این استاد فقید گفت: برنامه فردا با حضور دوستان پدر و هنرمندان و علاقه‌مندان به ایشان بدون برنامه‌های جنبی بر سر مزار ایشان برگزار می‌شود. اسفند امسال نیز به بهانه رونمایی از دانشنامه مازندران، با پخش ویدئویی از پدر در مراسم رونمایی، یاد ایشان در چهارمین سال درگذشت‌اش گرامی داشته می‌شود.
وی درباره آخرین وضعیت دانشنامه مازندران که آغاز تدوین آن با پیگیری‌های استاد محسن‌پور انجام شد، اظهار کرد: خوشبختانه دانشنامه در آستانه چاپ قرار دارد و تا پایان بهمن نیز چاپ آن به پایان می‌رسد. طبق برنامه‌ریزی انجام شده، به احتمال قوی هفته دوم اسفند زمان رونمایی از دانشنامه مازندران است.
احمد محسن‌پور موسیقیدان، خواننده و نوازنده مازندرانی، نقش ویژه‌ای در احیای موسیقی مازندرانی داشت. او در زمان حیاتش بیش از 130 ساعت از موسیقی نواحی مختلف مازندران را در پژوهش‌های میدانی گردآوری کرد.
وی همچنین با بنیان‌گذاری گروه موسیقی «شواش» در سال ۱۳۶۷ نقش بسزایی در اشاعه‌ موسیقی مازنی در سراسر کشور داشت و با این گروه اجراهایی در کشورهای مختلف نیز روی صحنه برد.
تاسیس فرهنگخانه مازندران به عنوان نخستین مؤسسه رسمی آموزش موسیقی در ایران با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مهم‌ترین اقدامات استاد محسن‌پور محسوب می‌شود.
محسن‌پور صبح چهارشنبه ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۴ پس از ماه‌ها جدال با سرطان، در سن ۷۰ سالگی دار فانی را وداع گفت.

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi