- مازندران - انتخابات خانه مطبوعات مازندران فردا برگزار می‌شود

انتخابات خانه مطبوعات مازندران فردا برگزار می‌شود

تاریخ 26 خرداد 1399 ساعت 11:24:17
منبع: واژه روز
کد خبر: 000734
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت که انتخابات خانه مطبوعات استان برای تعیین اعضای هیات رییسه این خانه ۲۷ خرداد ماه جاری برگزار می‌شود.
انتخابات خانه مطبوعات مازندران فردا برگزار می‌شود

به گزارش واژه روز، عباس زارع تعداد اعضای خانه مطبوعات استان مازندران را ۵۳۰ نفر اعلام کرد و افزود: ۵۲۶ نفر از این افراد عضو اصلی و ۲۴ نفر نیز عضو افتخاری محسوب می شوند.

وی با بیان این که برای انتخاب هیات رئیسه خانه مطبوعات مازندران ۳۳ نفر ثبت نام کردند، گفت: ۱۰ نفر از این داوطلبان برای نمایندگی مدیران مسوول، ۹ نفر برای نمایندگی خبرنگاران، سه نفر نمایندگی روزنامه های سراسری، سه نفر برای نمایندگی سرپرستی خبرگزاری ها و هشت نفر هم برای نمایندگی بازرسی خانه مطبوعات نام نویسی کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار کرد: انتخابات خانه مطبوعات به صورت مجازی و از ساعت ۲۱ تا ۲۴ به مدت سه ساعت برگزار می شود.

زارع از خبرنگاران عضو خانه مطبوعات استان خواست تا با شرکت در انتخابات و گزینش افراد شایسته نظر خود را در باره ترکیب هیات رئیسه خانه اعمال کنند.

وی گفت: افرادی که به عنوان نمایندگان خبرنگاران، نماینده روزنامه های سراسری، بازرس و  هر یک از بخش های دیگر نامزد شدند، طبق قانون صلاحیت سنجی شده و شایستگی لازم را دارند.

زارع یکی از موارد اصلی برای تایید صلاحیت را ارایه گواهینامه عدم سوء پیشینه بیان کرد و افزود: البته پرونده برخی از این ۳۳ نفری که ثبت نام کردند ناقص است و در صورتی که مدارک لازم را ارایه ندهند، قطعا از فهرست داوطلبان حذف می شوند.

مازندران بر اساس آمار معاونت مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۳۱۱ رسانه ثبت شده، هشتمین استان کشور از نظر تعداد رسانه‌هاست، اما از نظر تعداد روزنامه‌ ها، با ۱۶ عنوان پس از تهران و خوزستان، سومین رتبه کشور را دارد.

در حال حاضر ۵۲ هفته ‌نامه، ۲۵ دوهفته ‌نامه، ۳۰ ماهنامه، ۳ دو ماهنامه، ۳۶ فصل نامه و ۸ دوفصل نامه در مازندران مجوز فعالیت دارند. در مجموع تعداد رسانه‌ های چاپی استان ۱۶۹ عنوان است.

همچنین ۱۲۰ رسانه الکترونیک برخط و ۲۱ رسانه الکترونیک غیر برخط نیز در مازندران مجوز فعالیت دارند که در مجموع ۳۱۱ رسانه‌ ثبت شده استان را تشکیل می‌ دهند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi