- مازندران - ساخت بنای خانه مطبوعات پس از انتقال مالکیت زمین آغاز می‌شود

ساخت بنای خانه مطبوعات پس از انتقال مالکیت زمین آغاز می‌شود

تاریخ 13 بهمن 1398 ساعت 15:47:10
کد خبر: 000323
استاندار مازندران از پیگیری برای انتقال مالکیت زمین خانه مطبوعات مازندران خبر داد و گفت: این زمین در مالکیت اداره کل راه و شهرسازی قرار دارد و قرار است به زودی مالکیت انتقال داده شود تا پس از آن ساخت بنای خانه مطبوعات توسط پیمانکار آغاز شود.
ساخت بنای خانه مطبوعات پس از انتقال مالکیت زمین آغاز می‌شود

به گزارش واژه روز، «احمد حسین‌زادگان» در نشست خبری که به مناسبت آغاز دهه فجر برگزار شد، گفت: پیگیری برای ساخت بنای خانه مطبوعات پس از کلنگ‌زنی آغاز شد و در حال حاضر نیز مقداری از کارهای اداری مانده تا با انتقال مالکیت زمین به مرحله ساخت و ساز برسیم.

وی با بیان این که یکی از اولویت‌های زیرساختی ما در حوزه فرهنگ استان ساختن خانه مطبوعات است، اظهار کرد: پس از حل مسائل اداری و انتقال مالکیت زمین، ساخت و ساز بلافاصله آغاز می‌شود.

نماینده عالی دولت در مازندران تصریح کرد: معتقدم که خانه مطبوعات مازندران باید دارای ساختمانی مستقل شود که در هر دوره‌ای از مدیریت مکانی برای برنامه‌ریزی‌های مرتبط با رسانه‌های استان باشد.

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران نیز در این نشست ضمن قدردانی از استاندار مازندران بابت پیگیری برای انتقال زمین خانه مطبوعات و آغاز ساخت بنای این نهاد صنفی گفت: از ابتدای کارهای اداری مربوط به بنای خانه مطبوعات استاندار مازندران همواره همراه ما بودند و این همراهی همچنان ادامه دارد.

«سینا قربانی» با اشاره به پیشینه رسانه‌ای استاندار مازندران از حسین‌زادگان خواست تا به منظور منظم شدن روند واگذاری آگهی‌ها از سوی شهرداری‌ها به رسانه‌ها، معاونت عمرانی را مکلف به تأکید بر شهرداری‌ها برای اجرای این قانون صنفی رسانه‌ای کند.

وی افزود: مدتی پیش به معاون عمرانی استاندار نامه زدیم و خواستیم طبق قانون از واگذاری آگهی‌ها توسط شهرداری‌ها به خبرنگاران به صورت مستقیم پیشگیری کند. اما اقدامی انجام نشد. برخی شهرداری‌ها آگهی‌ها را خارج از روند قانونی و اداری سامانه توزیع آگهی‌ها به خبرنگارانی که می‌شناسند می‌دهند که به این شکل مدیریت نشریات از نظر مالی با مشکل مواجه می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران گفت: اگر در این حوزه اقدامی انجام نشود ناچاریم که علیه معاون عمرانی و شهردارانی که این تخلف صنفی را انجام می‌دهند اعلام جرم و شکایت کنم. لذا از استاندار می‌خواهیم که برای اجرا شدن این قانون همراه ما باشد.
استاندار مازندران نیز در پاسخ به این درخواست مدیرعامل خانه مطبوعات گفت: بخشی از هزینه‌های شهرستان از همین آگهی‌ها تأمین می‌شود و لازم است که شهرداری‌ها و نهادها در روندی شفاف و منظم این آگهی‌ها را توزیع کنند.

حسین‌زادگان افزود: البته در مورد توزیع آگهی‌ها، کیفیت نشریات هم ملاک است. با مساوات در توزیع آگهی‌ها موافق نیستم، اما با عدالت چرا. یعنی باید بر اساس عدالت آگهی‌ها بین نشریات توزیع شود.

نماینده عالی دولت در مازندران با تأکید بر این که خبرنگاران دغدغه‌ همه‌ نقاط مازندران را داشته باشند و نگاه‌شان شهرستانی نباشد، از برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه‌ غرب مازندران نیز خبر داد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi