- مازندران - فراخوان مسابقه فرهنگی «با هم در خانه» منتشر شد

فراخوان مسابقه فرهنگی «با هم در خانه» منتشر شد

تاریخ 21 اسفند 1398 ساعت 16:35:42
منبع: واژه روز
کد خبر: 000495
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به منظور ترغیب خانواده‌ها به ماندن در خانه و رعایت خودقرنطینگی در روزهای شیوع ویروس کرونا، مسابقه‌ای فرهنگی و هنری را برای اقشار مختلف جامعه برگزار می‌کند.
فراخوان مسابقه فرهنگی «با هم در خانه» منتشر شد

به گزارش واژه روز، «با هم در خانه» عنوان رویدادی است که مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از انتشار فراخوان آن توسط این نهاد خبر داد و قرار است در چهار بخش تولید محتوا پذیرای آثار تولید شده توسط اقضار مختلف باشد.

«عباس زارع» اظهار کرد: این روزها یکی از تأکیدات همه مسئولان و پزشکان بیرون نیامدن از خانه‌ها برای قطع زنجیره شیوع ویروس کروناست. یکی از کارهایی که در این شرایط باید انجام شود، ترغیب خانواده‌ها به ماندن در خانه و استفاده از این فرصت برای انجام فعالیت‌های مناسب فرهنگی است.

وی افزود: در مازندران پیش از این پویش‌ «هر خانه، یک کتابخانه» از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان راه‌اندازی شده بود و در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هم دیده می‌شود که بسیاری از فعالان فرهنگی برنامه‌هایی را برای غنی کردن ساعات طولانی در خانه ماندن خانواده‌ها تدارک دیده‌اند. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز مسابقه‌ای فرهنگی هنری را طراحی کرده که همه افراد جامعه می‌توانند در آن شرکت کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: محور اصلی رویداد فرهنگی هنری «با هم در خانه» تولید محتوا پیرامون مقابله با ویروس کرونا با تمرکز بر آگاهی‌بخشی مؤثر و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: این مسابه در سه موضوع «مشارکت گروهی برای مقابله با کرونا»، «ترویج فرهنگ در خانه ماندن تا رفع خطر» و «تقدیر از کادر پزشکی، درمانی و خدماتی» در راستای مبارزه با کرونا برگزار می‌شود.

زارع خاطرنشان کرد: «با هم در خانه» چهار محور مسابقه دارد. بخش تولید محتوای ادبی شامل کوتاه‌نوشت‌ها، داستان کوتاه و شعر کوتاه است. در بخش محتوای هنری نیز هنرمندان می‌توانند آثاری در زمینه طراحی پوستر، مونولوگ و استندآپ کمدی را ارائه کنند. بخش محتوای تصویری این رویداد نیز مربوط به تولید موشن‌گرافیک و تیزر در محورهای «با هم در خانه» است. بخش محتوای رسانه‌ای هم ویژه اصحاب رسانه است که در آن گزارش خبری و یادداشت تحلیلی پذیرفته می‌شود.

وی ضمن دعوت از همه اقشار جامعه برای شرکت در این مسابقه فرهنگی و هنری اظهار کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد فرهنگی و هنری تا 15 فروردین فرصت دارند که آثار خود را همراه با مشخصات فردی در پیام‌رسان WhatsApp شماره 09119576791 به دبیرخانه «با هم در خانه» بفرستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: برگزیدگان این رویداد فرهنگی هنری نیمه دوم اردیبهشت و پس از پایان این وضعیت معرفی خواهند شد و به اثر برگزیده در هر بخش 15 میلیون ریال جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

زارع با اشاره به در پیش بودن نوروز از همه شهروندان مازندران درخواست کرد که نکات بهداشتی را رعایت کنند و با صرف‌نظر کردن از دید و بازدیدهای نوروزی در تعطیلات پیش رو در خانه بمانند و به برطرف شدن وضعیت نامناسب موجود در جامعه کمک کنند.

 

فراخوان مسابقه فرهنگی «با هم در خانه» منتشر شد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به منظور ترغیب خانواده‌ها به ماندن در خانه و رعایت خودقرنطینگی در روزهای شیوع ویروس کرونا، مسابقه‌ای فرهنگی و هنری را برای اقشار مختلف جامعه برگزار می‌کند.«با هم در خانه» عنوان رویدادی است که مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از انتشار فراخوان آن توسط این نهاد خبر داد و قرار است در چهار بخش تولید محتوا پذیرای آثار تولید شده توسط اقضار مختلف باشد.«عباس زارع» ظهر یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این روزها یکی از تأکیدات همه مسئولان و پزشکان بیرون نیامدن از خانه‌ها برای قطع زنجیره شیوع ویروس کروناست. یکی از کارهایی که در این شرایط باید انجام شود، ترغیب خانواده‌ها به ماندن در خانه و استفاده از این فرصت برای انجام فعالیت‌های مناسب فرهنگی است.وی افزود: در مازندران پیش از این پویش‌ «هر خانه، یک کتابخانه» از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان راه‌اندازی شده بود و در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هم دیده می‌شود که بسیاری از فعالان فرهنگی برنامه‌هایی را برای غنی کردن ساعات طولانی در خانه ماندن خانواده‌ها تدارک دیده‌اند. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز مسابقه‌ای فرهنگی هنری را طراحی کرده که همه افراد جامعه می‌توانند در آن شرکت کنند.این مسئول خاطرنشان کرد: محور اصلی رویداد فرهنگی هنری «با هم در خانه» تولید محتوا پیرامون مقابله با ویروس کرونا با تمرکز بر آگاهی‌بخشی مؤثر و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه است.مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: این مسابه در سه موضوع «مشارکت گروهی برای مقابله با کرونا»، «ترویج فرهنگ در خانه ماندن تا رفع خطر» و «تقدیر از کادر پزشکی، درمانی و خدماتی» در راستای مبارزه با کرونا برگزار می‌شود.زارع خاطرنشان کرد: «با هم در خانه» چهار محور مسابقه دارد. بخش تولید محتوای ادبی شامل کوتاه‌نوشت‌ها، داستان کوتاه و شعر کوتاه است. در بخش محتوای هنری نیز هنرمندان می‌توانند آثاری در زمینه طراحی پوستر، مونولوگ و استندآپ کمدی را ارائه کنند. بخش محتوای تصویری این رویداد نیز مربوط به تولید موشن‌گرافیک و تیزر در محورهای «با هم در خانه» است. بخش محتوای رسانه‌ای هم ویژه اصحاب رسانه است که در آن گزارش خبری و یادداشت تحلیلی پذیرفته می‌شود.وی ضمن دعوت از همه اقشار جامعه برای شرکت در این مسابقه فرهنگی و هنری اظهار کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد فرهنگی و هنری تا 15 فروردین فرصت دارند که آثار خود را همراه با مشخصات فردی در پیام‌رسان WhatsApp شماره 09119576791 به دبیرخانه «با هم در خانه» بفرستند.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: برگزیدگان این رویداد فرهنگی هنری نیمه دوم اردیبهشت و پس از پایان این وضعیت معرفی خواهند شد و به اثر برگزیده در هر بخش 15 میلیون ریال جایزه نقدی اهدا خواهد شد.زارع با اشاره به در پیش بودن نوروز از همه شهروندان مازندران درخواست کرد که نکات بهداشتی را رعایت کنند و با صرف‌نظر کردن از دید و بازدیدهای نوروزی در تعطیلات پیش رو در خانه بمانند و به برطرف شدن وضعیت نامناسب موجود در جامعه کمک کنند.

 
Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi