- مازندران - فراز و نشیب‌های انقلاب از زبان هنرمندان مازندران

فراز و نشیب‌های انقلاب از زبان هنرمندان مازندران

تاریخ 16 بهمن 1398 ساعت 10:19:16
منبع: ایرنا
کد خبر: 000343
دبیر کمیته هنری ستاد دهه فجر مازندران از اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری ویژه ایام دهه فجر در این استان خبر داد و گفت: جلوه‌هایی از فراز و نشیب‌ها و اتفاقات دوران انقلاب اسلامی به وسیله هنرمندان استان و با ابزار هنر خودشان به تصویر کشیده می‌شود.
فراز و نشیب‌های انقلاب از زبان هنرمندان مازندران

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، «مهدی معصومی گرجی» گفت: برای این منظور کمیته هنری ستاد دهه فجر مازندران ۲۰ عنوان برنامه فرهنگی و هنری را برای این ایام در دستور کار خود قرار داده است که اجرای این برنامه‌ها را بیش از ۲۰۰ هنرمند استان برعهده دارند.

وی ادامه داد: در این برنامه‌ها هر یک از هنرمندان با توجه به ابزار هنری و در همان رشته تخصصی فعالیت خود برنامه اجرا می‌کنند که موضوع این برنامه‌ها در خصوص مسائل انقلاب و احوال آن دوران است.

رئیس حوزه هنری مازندران با تاکید بر اینکه هنر را می توان اثرگذارترین شیوه در بیان مسائل دانست گفت: در دهه فجر امسال برنامه‌هایی نظیر "خیابان انقلاب " در روز ۲۱ بهمن امسال در ساری، مرکز مازندران برگزار می شود که در آن هنرمندان در رشته‌های تئاتر، خوشنویسی، نقاشی، نمایشگاه عکس، موسیقی و کارگاه نقاشی به اجرای برنامه می‌پردازند.

وی در توضیح برنامه خیابان انقلاب افزود: این برنامه در خیابان انقلاب ساری اجرا می شود که در آن وقایع و اتفاقاتی که در ایام انقلاب اسلامی در کشور و مازندران رخ داده است به نمایش درخواهد آمد.

به گفته معصومی گرجی برای تمرکز زدایی از اجرای برنامه ها تنها در یک نقطه و یا یک شهر، برنامه‌ها به صورت گسترده‌تر و در مناطق روستایی نیز اجرا می‌شود که از آن دست برپایی نمایشگاه عکس انقلاب در روستای قراخیل قائمشهر و همچنین برگزاری نمایشگاه عکس در یکی از روستاهای بهشهر است.

معصومی گرجی اضافه کرد: با ورود هنرمندان و اجرای این برنامه ها در سطح خیابان‌های شهر تلاش داریم تا برنامه دهه انقلاب را مردمی‌تر برگزار کنیم تا بدین صورت انقلاب برای جامعه قابل لمس‌تر باشد.

پیش‌تر و بنا به اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران بیش از یکصد عنوان برنامه دهه فجر امسال در این استان برگزار می شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi