- مازندران - ۱۸هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری گردشگری مازندران امسال بهره‌برداری می‌شود

۱۸هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری گردشگری مازندران امسال بهره‌برداری می‌شود

تاریخ 02 اردیبهشت 1399 ساعت 09:20:20
منبع: ایرنا
کد خبر: 000641
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت که تا پایان امسال ۳۱ طرح گردشگری با سرمایه ‌گذاری ۱۸ هزار میلیارد ریالی در این استان به بهره ‌برداری می‌رسد.
۱۸هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری گردشگری مازندران امسال بهره‌برداری می‌شود

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، «سیف الله فرزانه» افزود: این طرح­ها در بخش اقامتی، تفریحی - سرگرمی و بومگردی مراحل پایانی اجرایشان را سپری می کنند و انتظار است تا پایان امسال به بهره برداری برسند.

وی بیشترین میزان سرمایه ­گذاری را مربوط به بخش اقامتی و به­ویژه هتل دانست و توضیح داد: تنها ۹ پروژه گردشکری امسال با حجم سرمایه ­گذاری سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال هستند که همه آنها مربوط به مجموعه های اقامتی و هتل آپارتمان­ها است.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به شیوع ویروس کرونا، احتمال تاخیر در بهره برداری پروژه­های گردشگری را رد کرد و اظهار داشت: پروژه­های گردشگری همگی فعال بوده و برخی نیز به دلیل پیشرفت کار ممکن است زودتر از موعد مقرر به بهره برداری برسند. 

فرزانه همچنین به فعالیت ۲۰۳ پروژه سرمایه ­گذاری در بخش گردشگری استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حجم سرمایه گذاری در پروژه های در دست ساخت مازندران بیش از ۲۵۰ هزار میلیارد ریال است. 

وی همه پروژه های گردشگری استان را فعال و در حال ساخت و ساز عنوان کرد و افزود: زمان بهره برداری از این پروژه­ها بستگی به سرمایه سازندگان مجموعه­های گردشگری و اجرای تعهد بانک­ها به عنوان یکی از مهم­ترین تامین کنندگان منابع مالی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به بهره­ برداری از چهار هزار میلیارد ریال سرمایه ­گذاری در سال گذشته گفت: مازندران امسال جهش بزرگی در جذب سرمایه گذاری در صنعت گردشگری پیش رو خواهد داشت که در چند دهه اخیر بی سابقه بوده است. 

مازندران با جذب سالانه حدود ۳۰ میلیون مسافر گردشگر پذیرترین استان کشور است. حجم سرمایه صنعت گردشگری مازندران بر اساس اطلاعات رسمی به بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال می رسد. 

گردشگری مازندران صنعتی است که در حال حاضر حدود  ۱۶ هزار نفر به صورت مستقیم در آن اشتغال داشته و گزارشات نشان می دهد تعداد اشتغال وابسته به این حوزه بیش از یکصد هزار شغل است. 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi