- مازندران - مدیریت منطقه گردشگری عباس‌آباد به شهرداری بهشهر واگذار می‌شود

مدیریت منطقه گردشگری عباس‌آباد به شهرداری بهشهر واگذار می‌شود

تاریخ 13 بهمن 1398 ساعت 10:29:03
منبع: ایرنا
کد خبر: 000318
پس از مدت‌ها بلاتکلیفی در مدیریت و اداره منطقه گردشگری عباس‌آباد بهشهر، بالاخره تکلیف مدیریت این منطقه تفریحی در دولت تدبیر و امید مشخص شد و طی پروتکلی به شهرداری بهشهر واگذار می شود.
مدیریت منطقه گردشگری عباس‌آباد به شهرداری بهشهر واگذار می‌شود

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، فرماندار شهرستان بهشهر بعدازظهر روز شنبه در حاشیه دیدار مدیران دستگاه‌های اجرایی با امام جمعه بهشهر به مناسبت ایام الله دهه فجر در گفت و گو با ایرنا در مورد این خبر اظهارکرد: با واگذاری مدیریت منطقه گردشگری عباس آباد به شهرداری بهشهر، ساماندهی این منطقه گردشگری، کلید خواهد خورد.

«هادی خنجری» افزود: در جلسه‌ای که به منظور ساماندهی عباس آباد بهشهر و با حضور روسای ادارات مختلف بهشهر و نماینده استانداری برگزار شد، موضوع مدیریت عباس اباد در جلسات مختلف مورد بررسی قرار گرفت که در نتیجه با بررسی‌های انجام شده، مدیریت منطقه گردشگری عباس آباد بهشهر به شهرداری واگذار شد.

وی به جذابیت‌های گردشگری و طبیعی وتاریخی عباس آباد اشاره کرد و افزود: منطقه گردشگری عباس آباد از جمله مکان‌های زیبا و توریستی شهرستان بهشهر است که دارای برخی موانع و مشکلات بوده است و به همین دلیل در برخی از موارد امکانات مناسبی به مسافران ارائه نمی شد که امیدواریم با واگذاری مدیریت آن به شهرداری شاهد ارائه امکانات و خدمات مطلوب به گردشگران در این منطقه باشیم.

گفتنی است این تصمیمات در راستای استفاده مطلوب از فضاهای گردشگری و توریستی شهرستان و همچنین ساماندهی وضعیت موجود و ارائه خدمات بهتر به مسافران و گردشگران اتخاذ شده است.

نداشتن مدیریت منسجم و مشخص در سال‌های اخیر موجب بروز مشکلاتی در منطقه گردشگری و تاریخی عباس آباد شده است که انتظار می‌رود با مشخص شدن مدیریت این منطقه گردشگری، گام مهمی در مرحله نخست در حفظ این منطقه و در مراحل بعدی گام‌های محکم‌تری برای بهبود شرایط و ایجاد امکانات مناسب برای گردشگران برداشته شود.

مجموعه باغ‌های عباس‌آباد با ۵۰۰ هکتار وسعت در ۹ کیلومتری شهر جنوب شرقی بهشهر و در دامنه رشته کوه‌های البرز و در میان جنگل‌های انبوه واقع است و در زمره مهم ترین و بزرگ ترین باغ‌های تاریخی ایران است.

باغ عباس آباد در قالب پرونده‌ زنجیره‌‌ای باغ‌های ایرانی در سال ۱۳۹۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

این مجموعه شامل سد عباس‌آباد، مخزن و دریاچه سد، گل‌باغ، کاخ، حمام، آسیاب آبی و ۲ برج آجری است که به دستور شاه عباس اول صفوی در سال‌های ۱۰۲۰ و ۱۰۲۱ هجری قمری در محلی که پیشتر «خرگوران» نام داشت ساخته شد و در حال حاضر مهم‌ترین باغ غیر کویری ایران به ‌شمار می‌آید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi