- مازندران - آبندان‌های مازندران به میزبانی گردشگری کشورهای اکو اضافه می‌شوند

آبندان‌های مازندران به میزبانی گردشگری کشورهای اکو اضافه می‌شوند

تاریخ 25 دی 1398 ساعت 10:27:23
منبع: ایرنا
کد خبر: 000241
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: آبندان‌های مازندران نیز به فهرست مجموعه‌های گردشگری برای میزبانی استان از رویداد پایتخت گردشگری ۲۰۲۲ کشورهای اکو اضافه شدند.
آبندان‌های مازندران به میزبانی گردشگری کشورهای اکو اضافه می‌شوند

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، «مهران حسنی» گفت: یکی از اهداف و زیرساخت‌های مازندران برای میزبانی از پایتخت گردشگری ۲۰۲۲ کشورهای اکو گردشگری آبی است که در اولویت دبیرخانه ساری ۲۰۲۲ اضافه شدند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۱۰۹ قطعه از حدود ۸۰۰ آبندان مازندران برای گردشگری آبی شناسایی و ساماندهی شدند که قرار است وارد فاز گردشگری شوند.

معاون گردشگری مازندران با اشاره به اینکه تاکنون ۵۰ آبندان در کمیته ساماندهی آبندان‌ها با حضور دستگاه‌های متولی بررسی و تایید شدند، افزود: قرار است کمیته مذکور در زمانی کوتاه باقی آبندان‌ها را نیز بررسی و برای سرمایه گذاری اماده سازی کند.

حسنی همکاری آب منطقه‌ای، منابع طبیعی، محیط زیست و مجموعه‌های دیگر با گردشگری را مناسب توصیف کرد و گفت: خوشبخانه نگاهی تعامل‌گرا میان ما و متولیان آبندان‌ها وجود دارد.

هدف گردشگری است نه پارک سازی

معاون گردشگری مازندران هدف از ورود گردشگری به ابندان‌ها را ایجاد مجموعه‌های گردشگری عنوان کرد و گفت: منظور ما از گردشگری ایجاد بستری برای درامدزایی است و نه محیطی پارک مانند.

حسنی در تعریف گردشگری اظهار داشت: گردشگری یعنی ایجاد درآمد و اشتغال پایدار، زیرا آنچه در حال حاضر در آبندان‌های مازندران به عنوان گردشگری ایجاد شده صرفا مجموعه ای رایگان است که اصلا با اهداف گردشگری همخوانی ندارد.

وی با اشاره به اینکه آبندان‌ها از بزرگ‌ترین ظرفیت‌ها برای بهره‌مندی از گردشگری آبی است، ادامه داد: هدف ما ایجاد مجموعه‌های گردشگری شامل مجموعه های تفریحی، سرگرمی، واحدهای پذیرایی و اسکله های تفریحی است.

به گفته او هدف گردشگری آبندان ها استفاده از تمامی ظرفیت در یک مجموعه کامل است که تاکنون در استان نظیر نداشته است و برای این منظور تمامی سرمایه گذاران اعتبارسنجی و راستی‌آزمایی خواهند شد.

اولویت با تعاونی‌های روستایی

معاون گردشگری مازندران با بیان اینکه هنوز وارد فاز سرمایه گذاری نشدیم، ادامه داد: با وجود اینکه تقریبا تمامی آبندان‌های مازندران در مناطق روستایی قرار دارند، اولویت اصلی ما برای جلب سرمایه گذاری استفاده از تعاونی های روستایی می باشد.

حسینی هدف از این اولویت برخورداری مردم روستایی از منابع و منافع گردشگری داشته‌های روستا است تا از این طریق بتوانیم اقتصاد روستایی را نیز تقویت کنیم.

وی افزود: در صورت فقدان سرمایه گذار محلی و تعاونی های روستایی، از سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه دعوت خواهیم کرد.

معاون گردشگری مازندران گفت: پیش‌بینی می شود برای هر قطعه آبندان با ایجاد مجموعه‌های گردشگری حدود ۳۰ شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شود.

حسنی تاکید کرد که قصد داریم تا پیش از آغاز رویداد ساری ۲۰۲۲ گردشگری آبندان‌ها را کلید بزنیم تا نواقص و مشکلات آن در عمل برطرف شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi