- مازندران - رشد ۳۸ درصدی سفر گردشگران خارجی به مازندران

رشد ۳۸ درصدی سفر گردشگران خارجی به مازندران

تاریخ 22 دی 1398 ساعت 14:14:46
منبع: ایرنا
کد خبر: 000226
معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت که از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۶ هزار گردشگر خارجی به مازندران سفر کرده‌اند که نسبت به سال گذشته رشد ۳۸ درصدی دارد.
رشد ۳۸ درصدی سفر گردشگران خارجی به مازندران

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، «مهران حسنی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا آمار گردشگران بازدید کننده از مازندران در مدت مشابه سال گذشته را ۷۷ هزار نفر اعلام کرد و افزود: امسال در مجموع ۱۰۶ هزار و ۸۷۳ نفر به عنوان گردشگر به این استان سفر کردند.

وی با اعلام این که گردشگر خارجی حدود ۵۳۵ هزار شب در اقامتگاههای رسمی مازندران اقامت کردند ، توضیح داد : این میزان اقامت گردشگری مربوط به کسانی است که در مراکز رسمی اقامت داشتند و چنانچه مسافران گذری و گردشگرانی را که به صورت مهمان به مازندران سفر می کنند، اضافه کنیم آمار اقامت بیشتر خواهد شد.

اقامت ۷۵ میلیون شبی

معاون گردشگری مازندران همچنین از ثبت ۷۵ میلیون و ۷۲۲ هزار شب اقامت گردشگر در استان طی ۹ ماهه سال جاری به عنوان یک رکورد یاد کرد و گفت : در مدت مشابه سال گذشته ما حدود ۵۸ میلیون نفرشب اقامت گردشگر داشتیم.

وی افزود : در مجموع به رغم سیل و سیلاب تعطیلات نوروزی سال جاری که اصولا مهم ترین مقطع گردشگری مازندران محسوب می شود ، در ۹ ماهه امسال ۱۸ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۹۲۳ گردشگر به استان مازندران سفر کردند که اقامت شبانه اشان نسبت به سال گذشته ۲۸ درصدی داشت و به طور قطع اگر سیل و سیلاب نبود ما شاهد رشد ۴۰ درصدی در این زمینه بودیم.

حسنی علت افزایش سفر گردشگران به مازندران را در تنوع بخشی به اقامتگاه‌ها ، مجموعه های پذیرایی متنوع، افزایش امنیت سفر به شمال کشور و آب و هوای خنک تابستان امسال دانست.

هوای مازندران به رغم دمای حدود ۴۰ درجه ای که در ماه خرداد نشان داد ، تابستان خنکی را به مازندرانی ها و گردشگران هدیه کرد به گونه ای که بر اساس داده های هواشناسی ، دمای هوای استان طی ماههای تیر و مرداد که گرم ترین و شرجی ترین ماههای سال محسوب می شوند امسال بندرت از مرز ۳۵ درجه سانتی گراد گذر کرد و در بسیاری از روزهای تابستانی نیز دمای هوا زیر ۳۰ درجه بود.

معاون گردشگری مازندران همچنین ورود اقامتگاه های بوم‌گردی به چرخه گردشگری و استقبال گردشگران از اقامت در واحدهای بوم گردی را از دیگر دلایل افزایش گردشگران به مازندران عنوان کرد.

در حال حاضر حدود ۱۸۰ اقامتگاه بومگردی در مازندران فعال است.

حینی افزود: افزایش هزینه سفر های خارجی و کیفیت بخشی به زیرساخت های استان مازندران نیز از عوامل استقبال گردشگران کشور از سفر به مازندران بوده است.

بر اساس آخرین گزارش، استان مازندران ظرفیت پذیرایی و اقامت همزمان یک میلیون و ۲۴۲ هزار و ۹۳۷ نفر گردشگر در شب را دارد.

آمار معاونت میراث فرهنگی درحالی است که نوروز امسال پیش بینی افزایش ۳۰ درصدی گردشگران نوروزی به دلیل وقوع سیل تحقق نیافت و گردشگری مازندران تابستان و زمستان بارانی و کم مسافری را پشت سر گذاشتند.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
پربازدیدها