- مازندران - آمادگی سینماهای حوزه هنری برای اجرای دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا

مدیر امور سینمایی مازندران خبر داد

آمادگی سینماهای حوزه هنری برای اجرای دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا

تاریخ 03 اردیبهشت 1399 ساعت 12:59:25
منبع: بلاغ
کد خبر: 000648
مدیر امور سینمایی مازندران از اعلام آمادگی سینماهای حوزه هنری برای اجرای دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا خبر داد.
آمادگی سینماهای حوزه هنری برای اجرای دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا

به گزارش واژه روز به نقل از بلاغ، «سیدعلی سیدپور گلنشینی» گفت: با تلاش همه دست‌اندرکاران اعتماد مخاطب برای دوران پساکرونا جلب می‌شود.

وی تصریح کرد: آموزش‌های لازم را برای پرسنل سینماهای استان در نظر گرفته‌ایم و در حال اجرای آن بوده و از هر نظر آماده میزبانی از شهروندان هستیم.

مدیر امور سینمایی مازندران درباره پیش‌بینی خسارات وارده به سینماهای استان بیان کرد: پیش‌بینی خسارت بر سینماهای زیر پوشش حوزه هنری در بهار 99 بیش از 3 میلیارد تومان است.

این مسئول افزود: درست است که فقط سه ماه از سال فروش سینما را از دست دادیم، اما حدود 40 درصد از درآمد سالانه سینما در همین سه ماه باید کسب می‌شد تا خرج هزینه‌های ماه‌های کم درآمد مثل ایام امتحانات، ماه های محرم و صفر و رمضان شود.

سیدپور ادامه داد: پرسنل سینماها که عمرشان را در سینما و در خدمت به همشهریان خود گذرانده‌اند با ورود این بحران ناخواسته دچار مشکل معیشتی شده‌اند و نگران آینده شغلی خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: موسسه فرهنگی بهمن سبز که عهده‌دار مدیریت سینماهای حوزه هنری کشور است با تمام وجود در صیانت از حقوق پرسنل دفاع کرده و متعهد شده تا هیچ حقی از پرسنل ضایع نشود و مطلقا دست به تعدیل نیرو نزده است.

مدیر امور سینمایی مازندران گفت: کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما باید فکری برای این بحران کند و به کمک این نهاد فرهنگی بیاید. در اصناف دیگر شاهد برنامه‌ریزی‌های منسجمی برای بازگشایی مراکز زیرپوشش خود هستیم، اما عزم جدی از سوی ستاد کرونا برای آینده سینما نمی‌بینیم. درحالی که داده‌های علمی و تحلیلی ستاد ملی کرونا نشان داد سهم سینما در انتقال بالقوه کرونا فقط ۰.۰۹ درصد است.

سیدپور بیان کرد: در روزهای آینده ماه مبارک رمضان را در پیش داریم که با توجه به مشارکت پایین مردم در این ماه، فرصت مناسبی بود تا حداقل به شکل آزمایشی فاصله‌گذاری اجتماعی در سینما تمرین شود.

وی با اشاره به اینکه در کنار تلاش برای رعایت مسائل بهداشتی و صیانت از سلامتی مردم در درجه نخست، نباید از حوزه نشاط اجتماعی غفلت کرد، افزود: مهم‌ترین مساله برای سینما در دوران پساکرونا، جلب مجدد اعتماد خانواده‌ها است.

مدیر امور سینمایی مازندران تصریح کرد: آموزش‌های لازم را برای پرسنل سینماهای خود در نظر گرفته‌ایم و تدابیری برای بهداشت محیط عمومی سینما اندیشیدیم که به محض اعلام زمان بازگشایی آنها را عملیاتی ساخته تا خانواده‌ها با کمال اطمینان از سلامت بهداشتی سالن سینما مهمان سالن‌های ما باشند.

این مسؤول ادامه داد: مردم و مسئولان در نظر داشته باشند سینماهای استان یکی پس از دیگری به علت بی‌توجهی بسته شده‌اند و این اندک سینماهای باقی مانده که هر کدامشان بار کل یک شهر و همچنین نزدیک به هفت شهر اطراف خود را به دوش می‌کشند نیازمند حمایت بیشتر هستند.

سیدپور با اعلام اینکه باید به رونق سینماها کمک شود، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در صورت بی توجهی مسئولان استانی همین اندک سینمای موجود هم جمع شود و مردم این دیار از داشتن آن محروم شوند. همه باید در کنار هم تلاش کنیم تا با اجرای درست دستورالعمل‌های پیشگیری از کرونا، اعتماد خانواده‌ها به سینمای ایران را جلب کنیم تا با بازگشایی سینماها دوباره روح امید و شادابی را در دل جامعه بدمیم.

مدیر امور سینمایی مازندران گفت: بلیت در ایام بازگشایی به صورت اینترنتی به فروش می‌رسد و مخاطبان می‌توانند روی هر صندلی در هر کجای سالن که مایل هستند بلیت خریداری کرده و فاصله‌های بهداشتی را خودشان در نظر بگیرند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi