- فرهنگ و هنر - جوایز اصلی به "عفو" و "ملت تک‌فرزند" رسید

معرفی برندگان جشنواره فیلم ساندنس

جوایز اصلی به "عفو" و "ملت تک‌فرزند" رسید

تاریخ 14 بهمن 1397 ساعت 11:18:50
کد خبر: 000026
برگزیدگان سی و ششمین جشنواره فیلم ساندنس معرفی شدند

جشنواره فیلم ساندنس 2019 بامداد یکشنبه به وقت ایران در حالی به کار خود پایان داد که چهار کارگردان زن – و یک کارگردان مرد – جوایز هیئت داوران در چهار بخش رقابتی اصلی را به خود اختصاص دادند.

در بخش مسابقه فیلم‌های داستانی آمریکایی، چینویه چوکو کارگردان و نویسنده آمریکایی-آفریقایی برای فیلم "عفو" (Clemency) برنده جایزه بزرگ داوران شد. آلفره وودارد در این فیلم نقش رئیس یک زندان را بازی می‌کند که با یک زندانی بند محکومین به مرگ ارتباط دارد.

به گزارش ورایتی، در همین حال در بخش مسابقه فیلم‌های داستانی سینمای جهان، "یادگاری" (The Souvenir) به کارگردانی جوانا هوگ جایزه بزرگ داوران را از آن خود کرد. این فیلم نگاهی به چالش‌ها و موانع پیش روی یک فیلمساز زن جوان دارد که برای روبرو شدن با یک مرد معتاد به مواد مخدر که توجه او را کاملا به خود جلب کرده است، بلندپروازی‌های خود در کارگردانی را متوقف می‌کند.

"ملت تک فرزند" (One Child Nation) به کارگردانی نانفو وانگ و جیالینگ ژانگ برای "ملت تک‌فرزند" برنده جایزه بزرگ داوران در بخش مسابقه فیلم‌های مستند آمریکایی شدند. این فیلم مکاشفه‌ای شخصی درباره رنج‌ها و تاثیر سیاست کنترل جمعیت دولت چین در خانواده وانگ (یکی از دو کارگردان فیلم) است.

در بخش مسابقه فیلم‌های مستند سینمای جهان نیز جایزه بزرگ داوران به "سرزمین عسل" (Honeyland) به کارگردانی تامارا کوتفسکا و لوبومیر استفانوف از مقدونیه اعطاء شد. این فیلم پرتره‌ای هنری از یک زنبوردار مقدونیایی است که می‌کوشد از وسیله امرار معاش خود محافظت کند. این فیلم درمجموع برنده سه جایزه شد.

جایزه تماشاگران در بخش مسابقه فیلم‌های داستانی آمریکایی به "بریتانی در مسابقه دو ماراتون شرکت می‌کند" (Brittany Runs a Marathon) رسید که اولین تجربه کارگردانی پل داونز کولایتزو رسید. این فیلم با بازی جیلیان بل درباره زنی در نیویورک است که می‌کوشد به زندگی خود سر و سامان بدهد. آمازون در روزهای برگزاری جشنواره فیلم کولایتزو را به قیمت 14 میلیون دلار خرید.     

در بخش مسابقه فیلم‌های مستند آمریکایی "Knock Down the House" به کارگردانی ریچل لیر برنده جایزه تماشاگران شد. این فیلم درباره پیروزی آلکساندریا اوکاسیو کورتز در انتخابات کنگره آمریکاست. در بخش سینمای جهان فیلم‌های "بی‌بی دل" (Queen of Hearts) به کارگردانی می ‌ال – توهی و "دریای سایه‌ها" (Sea of Shadows) ساخته ریچارد لادکانی جایزه تماشاگران را از آن خود کردند.  

سی و ششمین دوره جشنواره فیلم ساندنس 24 تا سوم فوریه (4 تا 14 بهمن) در پارک سیتی در ایالت یوتا برگزار شد.

جشنواره ساندنس را رابرت ردفورد بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی سال 1984 راه‌اندازی کرد و اکنون بزرگ‌ترین اجتماع برای فیلم‌های مستقل و مکانی برای نمایش فیلم‌های کم‌هزینه و آثار ساخته شده خارج از سیستم جریان روز هالیوود است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار
رخداد استان
پربازدیدها