- بایگانی محتوا

برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.

_

_

//

_____.

//

_____.

_

_

 
 
 
 
 • تاریخ 1399-02-08 17:18:48
  اثری از مهدی زمان پور کیاسری

  تیزر مستند «مرگ پشت دیوارهای سبز»

  «مرگ پشت دیوارهای سبز» عنوان مستندی جنجالی به کارگردانی «مهدی زمان‌پور کیاسری» است که به گفته او مستندی سینمائی همراه با یک مجموعه 13 قسمتی درباره معضل زباله در مازندران است. زمان‌پور کیاسری معتقد است که «مرگ پشت دیوارهای سبز» جریانی را برای حل معضل زباله در شمال کشور آغاز خواهد کرد و حتی پس از پخش مستند نیز پیگیری‌های هنرمندانه و سینمایی خود برای به سرانجام رسیدن موضوع را ادامه خواهد داد.
 • تاریخ 1398-10-05 13:25:29

  مستند «پاپلی» بهترین فیلم از نگاه مخاطبان شبکه مستند شد

  «پاپلی» به کارگردانی «مهدی زمانپور کیاسری» بیشترین آرای تماشاگران شبکه مستند را از آن خود کرد.
 • تاریخ 1398-12-04 17:36:30

  معضل زباله سوژه مستندساز مازندرانی شد

  کارگردان و مستندساز مازندرانی در جدیدترین اثر خود موضوع زباله و پسماند را دستمایه تولید اثر قرار داده و این روزها در حال تهیه مستندی در این زمینه است.
 • تاریخ 1399-02-15 16:40:00

  یک دقیقه سفر به خانه‌موزه «علیرضا رضایی کلانتری» در کیاسر

  خانه موزه معرق قرآنی کیاسر متعلق به هنرمند معرق کار اهل این منطقه به نام حاج «علیرضا رضایی کلانتری» است که بیش از 30 سال برای برپایی این مجموعه هنری ارزشمند و معنوی زمان صرف کرد. مالک این خانه در 3 دهه فعالیت هنری خود آثار گرانبهایی را خلق کرده که در خانه ای تزیین شده با هنر معرق و آیه های قرآن و ادعیه حک شده روی درها و سقف خانه قرار داده شده است.   ویدئو: محسن اکبرپور کیاسری
 • تاریخ 1399-01-09 12:57:29

  نماهنگ «حالا که می‌روی»-محور سوادکوه

  نماهنگ «حالا که می‌روی» با صدای «محمد معتمدی» روی تصاویری از محور سوادکوه در نوروز 1399 تصویر و تدوین: محسن اکبرپور کیاسری
 • تاریخ 1399-01-14 12:52:04
  حصیربافی مازندران

  کارگاه حصیربافی مازندران «ا‌م‌کلثوم احمدعلیزاده» در هادیشهر بابلسر

  حصیربافی یکی از هنرهای سنتی مازندران است که تا کنون با تلاش برخی هنرمندان صنایع دستی مانند «ام‌کلثوم احمدعلیزاده» زنده مانده است. آثار تولید شده در این هنر پس از چند سال کم‌توجهی جامعه با تغییر سبک زندگی، حالا چند سال است که بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است. «ا‌م‌کلثوم احمدعلیزاده» هنرمند اهل هادیشهر در شهرستان بابلسر حصیربافی را از زمان کودکی در کنار مادرش آموخت و اکنون یکی از میراث‌داران صنایع دستی در مازندران است که چراغ این هنر را روشن نگه داشته است.   تصویر و تدوین: محسن اکبرپور کیاسری
 • تاریخ 1399-01-20 14:28:26
  صد و ده سال سفالگری

  سفر مجازی به کارگاه سفال خانواده محبی

  خانواده محبی از سال ۱۲۸۹ تاکنون به‌صورت آبا و اجدادی در روستای سلیم آباد تنکابن به رشته سفالگری اشتغال دارند. هر سال گردشگران زیادی برای تماشای فعالیت و هنر این خانواده و خرید سفالینه ها به این روستا روستا سفر می کنند. حدود ۳۰ تن از اعضای خانواده محبی به این کار مشغول هستند و از این راه امرار معاش می کنند. ویدئو: محسن اکبرپور کیاسری
 • تاریخ 1399-01-30 14:59:41
  سفال ساری

  سفر به کارگاه سفال «سمیه اسلامی» در ساری

  سفالگری در مازندران ریشه‌ای دیرینه دارد و هنوز در برخی نقاط این استان می‌توان سفالگران چیره‌دستی را یافت که مشغول تولید آثار هنری سنتی هستند. اما برخی از هنرمندان استان با ارائه ایده‌های نو و پیوند زدن آن با هنر سفال تلاش کرده‌اند که آثار متنوع و زیبایی را خلق کنند. «سمیه اسلامی» هنرمند مازندرانی هنر سفالگری در کارگاه خود انواع محصولات سفالی و تابلوسفالینه‌های زیبا را تولید می‌کند. تصویر و تدوین: محسن اکبرپور کیاسری
 • تاریخ 1398-10-12 11:17:11

  نمایش «تیشتر» در دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز درخشید

  نمایش خیابانی «تیشتر» از مازندران، منتخب حضور در دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز؛ رتبه برتر «طرح و ایده» و «بازیگری زن» را به خود اختصاص داد.
 • تاریخ 1399-01-12 12:19:23
  مازندران را باید دید

  متکازین؛ دستبافته سنتی مازندران

  متکازین نام یک روستا در بخش یانه‌سر بهشهر است که بانوان آن از دیرباز تا کنون جاجیم‌های زیبایی را با طرح‌ها و نقش‌های زیبا تولید می‌کنند. این جاجیم‌ها با نام همین روستا شناخته می‌شوند؛ گلیمچه‌هایی با نام «متکازین». تار متکازین از نخ پنبه‌ای است و پود آن معمولا از پشم قرمز یا سرمه‌ای رنگ که همراه با نخ‌های سفید یا نخ‌هایی به رنگ‌های دیگر، نقوش هندسی را روی آن ثبت می‌کنند. متکازین به عنوان یکی از سنایع دستی اصیل ایرانی در فهرست میراث فرهنگی ثبت شده و نشان اصالت دریافت کرده است. فیلم و ویدئو: محسن اکبرپور کیاسری
 • تاریخ 1398-12-04 16:41:50

  کنسرت همنوایان هَزاردستان در آمل برگزار می‌شود

  مؤسسه فرهنگی هنری نوای هستی با همکاری آموزشگاه موسیقی هزاردستان آمل کنسرت موسیقی همنوایان هزار دستان را در آمل برگزار می‌کند.
 • تاریخ 1398-08-19 10:21:07
  مسئول کانون منتقدان تئاتر مازندران:

  جایزه پیشکسوتان و منتقدان به جشنواره تئاتر مازندران اضافه شد

  با تشکیل دو هیأت داوران منتقدان و پیشکسوتان در سی‌ویکمین جشنواره تئاتر مازندران، علاوه بر آثار برگزیده توسط هیأت داوران، 2 اثر برگزیده از نگاه پیشکسوتان و منتقدان نیز معرفی خواهند شد. با تشکیل دو هیأت داوران منتقدان و پیشکسوتان در سی‌ویکمین جشنواره تئاتر مازندران، علاوه بر آثار برگزیده توسط هیأت داوران، 2 اثر برگزیده از نگاه پیشکسوتان و منتقدان نیز معرفی خواهند شد. به گزارش ایرنا، مسئول کانون منتقدان انجمن هنرهای نمایشی مازندران صبح امروز در نشست خبری این رویداد از در نظر گرفتن 2 جایزه علاوه بر جوایز هیأت داوران برای این دوره از جشنواره خبر داد و گفت: با توجه به این که هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی مازندران در این دوره کانون‌های مختلف تئاتری را تشکیل داده است، تصمیم گرفته شد که در جشنواره امسال با توجه به تعدد آثار و نزدیکی نمایش‌ها از نظر کیفی به یکدیگر، جدا از آثار برگزیده توسط هیأت داوران، کانون پیشکسوتان و کانون منتقدان تئاتر مازندران نیز جوایزی را اهدا کنند. «علیرضا سعیدی کیاسری» اظهار کرد: با نظر کانون منتقدان تئاتر مازندران، نورالدین روشن‌ضمیر طبری، رضا امیرصالحی و مصطفی غفاری ساروی به عنوان داوران کانون منتقدان تمام آثار را بررسی خواهند کرد و در نهایت یک اثر را به عنوان نمایش برگزیده انجمن منتقدان تئاتر مازندران معرفی می‌کنند. همچنین کارگردان برتر و نویسنده برتر از نگاه کانون منتقدان تئاتر مازندران نیز انتخاب و تقدیر خواهند شد. وی درباره جایزه پیشکسوتان جشنواره نیز گفت: کانون پیشکسوتان تئاتر مازندران نیز یک اثر را با نظر 9 تن از پیشکسوتان تئاتر مازندران معرفی خواهد کرد. به گفته مسئول کانون منتقدان انجمن هنرهای نمایشی مازندران صفرعلی اوجانی، اسفندیار بهاری، محمدرضا ضمیرپور، هوشنگ رضایی، محمد منصوری، مهشید روحانی، محمد جونیان، اللهیار هزارجریبی، جهانفر کاویانپور و حمیدرضا گل‌محمدی تواندشتی، اعضای هیأت داوران پیشکسوت جشنواره تئاتر مازندران هستند. سعیدی کیاسری در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر چرایی برگزار نشدن نشست‌های نقد و بررسی آثار در این دوره از جشنواره اظهار کرد: با نظر شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر استان امسال تصمیم بر این شد که به جای برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های نقد و بررسی، از زمان موجود این بخش‌ها به منظور اضافه شدن یک اجرا برای هر نمایش استفاده شود. مسئول کانون منتقدان انجمن هنرهای نمایشی مازندران خاطرنشان کرد: معمولا به دلیل فاصله کم بین نمایش‌ها، بسیاری از هنرپیشگان و اعضای گروه‌ها در ساعات برگزاری کارگاه‌ها یا نشست‌های نقد و بررسی یا مشغول آماده کردن دکور نمایش‌های خود بودند یا این که به خاطر خستگی اجرای نمایش‌های‌شان زمان کافی برای حضور در این برنامه‌ها را نداشتند. به همین دلیل این نشست‌ها با حضور بخش اندکی از مخاطبان و هنرمندان برگزار می‌شد. بنابراین تصمیم گرفته شد که به جای این نشست‌ها، به هر اثر 2 فرصت اجرا داده شود که اجرای نخست معیار داوران جشنواره است و اجرای دوم برای داوری ملاک قرار نمی‌گیرد.  
 • تاریخ 1399-01-22 15:49:42
  هنر برای همه

  اجرای خانگی «نصرت الله زرگر» پیشکوست موسیقی برای مردم ساری

  «نصرت‌الله زرگر» هنرمند پیشکسوت موسیقی اقوام در ویدئویی که برای مردم مازندران و به ویژه شهر ساری خوانده ضمن قدردانی از ساروی‌ها بابت مهمان‌نوازی و خونگرمی‌شان، از همه مازندرانی‌ها خواسته که توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.زرگر به درخواست «روح‌الله شجاعی کیاسری» یکی از فعالان رسانه‌ای مازندران برای ایجاد یک جریان رسانه‌ای در فضای مجازی این ویدئو را همراه با پسرش ضبط و ارسال کرد. او سرپرست گروه موسیقی بومی «رومانو» است که در بخش جنبی سومین جشنواره موسیقی بومی لیلم حضور داشت و قطعاتی از موسیقی حاشیه‌های جنوبی البرز را اجرا کرد. تنها کسی است که به زبان «رومانی» که زبان اصلی مردم روستای «رومانو» در استان البرز است آواز می‌خواند.
 • تاریخ 1398-12-27 14:52:23
  بازخوانی فرآیند تولید جدیدترین اثر «مهدی زمانپور کیاسری»

  مستند «آب، باد، خاک، نان»؛ واقع‌نمایی به امید تغییر

  ‎«مهدی زمانپور کیاسری» در تازه‌ترین تجربه مستند خود با انگشت گذاشتن روی زندگی کودکی معلول در منطقه محروم «فهرج» کرمان جوانه‌های امید و هوشمندی بشر هزاره سومی را با جادوی سینما به تصویر کشیده است.
 • تاریخ 1398-11-03 10:53:42

  معاون فرهنگی هنری حوزه هنری مازندران منصوب شد

  رئیس حوزه هنری مازندران، «علیرضا پاکبین» مسئول واحد هنرهای تجسمی این نهاد را با حفظ سمت به عنوان معاون فرهنگی هنری خود انتخاب کرد.
 • تاریخ 1399-01-10 13:06:26

  اقدام خیرخواهانه خانواده داغدیده هنرمند مازندرانی

  «اکبر رستگار» هنرمند شناخته شده موسیقی مازندران که روز گذشته در غم از دست دادن برادرش عزادار شد، در پیامی ضمن قدردانی از همدردی همه اهالی هنر اعلام کرد که خانواده رستگار هزینه‌های مربوط به مراسم ترحیم شادروان «مهدی رستگار» را برای مقابله با کرونا به مراکز درمانی اهدا خواهند کرد.
 • تاریخ 1398-11-24 15:57:10

  نمایش «نازلی» در مکتبخانه تئاتر «آن» بابل روی صحنه رفت

  اجرای نمایش «نازلی» به نویسندگی و کارگردانی «کامبیز میرزایی» از چهارشنبه 23 بهمن در بابل آغاز شد.
 • تاریخ 1398-11-07 12:00:50

  برگزاری کارگاه سینما در ساری

  کارگاه سینمایی «مهدی کرم‌پور»، کارگردان و فیلمنامه نویس سینما و تلویزیون در ساری برگزار می‌شود.
 • تاریخ 1398-12-24 15:33:51

  مستند «عروس ایران» در سوادکوه تولید شد

  مستند «عروس ایران» به تهیه‌کنندگی و کارگردان مازندرانی در سوادکوه تولید و آماده پخش از تلویزیون شد.
 • تاریخ 1398-10-17 12:33:16

  حماسه‌سرایی جمعی از شاعران برجسته قائمشهر

  نشست شاعرانه‌ی «او نرفته است...» با حضور جمعی شاعران برجسته قائمشهر در رثای سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» برگزار خواهد شد.
 • تاریخ 1398-09-25 16:57:33
  از سوی گروه تئاتر BIT

  نمایش «در دال» روی صحنه رفت

  گروه تئاتر BIT اجرای نمایش «در دال» را به کارگردانی «محمد شجاعی» در بابل آغاز کرد.
 • تاریخ 1398-11-05 16:50:16

  طبیعت زمستانی در نمایشگاه گروهی و فصلی «گل یخ»

  گالری هفت‌آینه ساری امروز نمایشگاه گروهی نقاشی «گل یخ» را با آثاری از 37 هنرمند استان برگزار می‌کند.
 • تاریخ 1398-11-22 14:35:19

  نمایشگاه هفت سالگی نگارخانه نوران در قائمشهر

  نگارخانه هنری آموزشی نوران قائمشهر به مناسبت هفتمین سالگرد تاسیس این مجموعه، نمایشگاه گروهی با آثاری از هنرمندان مازندرانی برگزار می‌کند.
 • تاریخ 1399-01-20 09:15:21
  عذر بدتر از گناه عوامل تولید سریال پایتخت

  دورهمی پایتختی‌ها؛ خبری از نقد نبود

  «ابرو که درست نشد،هیچ؛چشم را هم کور کردند!» این جمله شرح حال کامل و مختصری برای برنامه نقد و بررسی سریال «پایتخت 6» است که طی دو شب اخیر در شبکه یک سیما پخش شد. 
 • تاریخ 1399-02-19 16:21:47

  تبلیغات هدفمند گردشگری با ذائقه‌شناسی در تولیدات رسانه‌ای

  مخاطبان امروز صنعت گردشگری نیازمند آثاری متناسب با خلق و خوی و سلیقه خود و شرایط امروز زندگی هستند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با به روزترین امکانات تصویری، جذابیت‌های موجود در یک کالای تولید شده یا خدمت قابل ارائه را ببینند و درک کنند.
 • تاریخ 1398-11-20 14:23:54

  افتتاحیه نگارخانه «مهرُدی» در قائمشهر

  نگارخانه «مهرُدی» با نمایش آثار نقاشی و مجسمه 17 هنرمند برجسته گشایش یافت.
 • تاریخ 1398-10-08 10:47:29

  آب‌انبار میرزا مهدی ‌ساری یک قدم‌ تا فراموشی

  آب انبار میرزامهدی ساری یکی از مکان‌های تاریخی در مرکز مازندران است که در سایه بی توجهی مسئولان به فراموشی سپرده شده و با این که در مرکز شهر و کنار خیابان قرار دارد، حتی بسیاری از شهروندان ساری نیز این بنا را نمی شناسند.
 • تاریخ 1398-09-26 13:03:23

  دورهمی نمایشی با طعم قدردانی

  سرپرست حوزه هنری مازندران از کارگردانان تولیدات نمایشی حاضر در جشنواره تئاتر استانی تقدیر کرد.
 • تاریخ 1398-10-11 10:58:13

  بازدید معاون وزیر کشور از نمایشگاه ملی عشایر و اقوام در ساری

  معاون عمرانی وزیر کشور همراه با جمعی از مسئولان مازندران از نمایشگاه ملی عشایر و اقوام ایران در ساری بازدید کرد.
 • تاریخ 1398-10-24 16:57:02

  دومین جشنواره سراسری عکس فلامینگو

  دومین جشنواره سراسری عکس فلامینگو (میانکاله) با شعار حفظ محیط زیست برگزار خواهد شد.
 • تاریخ 1398-11-07 10:19:00
  با حضور شش گروه

  نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شرق مازندران برگزار می‌شود

  اولین جشنواره نمایشنامه خوانی شرق استان مازندران ۱۶ بهمن ماه ۹۸ با حضور شش گروه منتخب نمایشنامه خوان درشهرستان نکاء برگزار می‌شود.
 • تاریخ 1399-01-26 15:06:40
  رد پای جاودانه با نیم قرن پژوهش

  بخش‌هایی از مستند «استاد حسن انوشه»

  مستند «استاد حسن انوشه» به کارگردانی «سید مهدی حسینی» بخش‌هایی از زندگی، فعالیت‌ها و خاطرات استاد «حسن انوشه» نویسنده، مترجم و پژوهشگر برجسته ادبیات و زبان فارسی را به تصویر کشیده است. استاد انوشه سال 1323 در بابل متولد شد و 23 فروردین 1399 در تهران درگذشت. برای خواندن اطلاعات بیشتر از این استاد فقید روی نام کلیک کنید: حسن انوشه
 • تاریخ 1398-10-09 11:53:14
  توسط گروه تئاتر چمباتمه

  نمایش «پس از برخورد جسم سخت به سر» به روی صحنه رفت

  اجرای نمایش «پس از برخورد به جسم سخت» در سالن بلک باکس اداره کل فرهنگ و ارشاد ساری آغاز شد.
 • تاریخ 1398-11-23 16:28:21

  کاهش استقبال مازندرانی‌ها از جشنواره فیلم فجر

  پرونده سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر با اکران ۱۳ فیلم در مازندران در حالی بسته شد که استقبال مخاطبان مازندرانی سینما از این رویداد نسبت به دوره گذشته حدود ۳۰ درصد کاهش داشته است.
 • تاریخ 1399-02-08 17:12:15
  مهدی زمان پور کیاسری:

  مستند «مرگ پشت دیوارهای سبز» آغاز یک جریان محیط زیستی است

   مستندساز مازندرانی با انتشار تیزر یک مستند مرتبط با معضل پسماند در مازندران از در حال تولید بودن یک مجموعه مستند جنجالی پیرامون زباله و محیط زیست مازندران خبر داد که در مرحله پایانی تصویربرداری قرار دارد و تدوین آن نیز آغاز شده است.
 • تاریخ 1398-12-01 10:37:16
  با استقبال کم نظیر مازندرانى ها از اجراى گروه «کایر»

  نخستین جشنواره موسیقی فجر مازندران پایان یافت

  برگزاری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در مازندران دیشب با اجرای دو گروه موسیقی «کایر» و «اقبال آذر» در سالن هلال احمر پایان یافت.
 • تاریخ 1399-02-11 12:18:24

  کرونا و تجارب ارزشمند در فضای مجازی

  کرونا با تمام بدی‌هایش، درس‌های مهمی برای ما داشت و نشان داد توجه به دنیای تکنولوژی و پذیرش فضای مجازی و تغییر شیوه‌های کسب و کار، موضوعات بسیار مهمی برای اقتصاد آشفته این روزهای جهان است.
 • تاریخ 1399-03-29 13:43:34

  اعضای خانه مطبوعات مازندران مشخص شدند

  اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های برخط مازندران با برگزاری انتخابات الکترونیک و مشارکت 80 درصدی اعضای اصلی این تشکل صنفی در مازندران معرفی شدند.
 • تاریخ 1398-11-15 12:15:07

  گروه «همنوازان فاخته» در جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه می‌رود

  گروه «همنوازان فاخته» به سرپرستی «خشایار پارسا» و خوانندگی «محبعلی بخشی» در سی پنجمین جشواره موسیقی فجر به روی صحنه می‌روند.
 • تاریخ 1399-02-10 13:48:06

  کشف یک گور باستانی در بخش دودانگه ساری

  معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، از کشف یک گور باستانی در جریان مراسم تدفین یک بیمار کرونایی در بخش دودانگه شهرستان ساری خبرداد.
 • تاریخ 1398-10-12 12:50:34

  اجرای بزرگ گروه موسیقی «ماهتو»

  گروه موسیقی «ماهتو» در رویدادی متفاوت به اجرای موسیقی نواحی خواهد پرداخت.
 • تاریخ 1398-11-30 15:54:31
  در سومین روز جشنواره موسیقی فجر مازندران

  گروه های موسیقی کایر و اقبال آذر به روی صحنه می‌روند

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، برنامه روز سوم برگزاری جشنواره موسیقی فجر در ساری را تشریح کرد.
 • تاریخ 1398-09-24 12:21:40
  دبیر چهارمین جشنواره ملی سیاه بازی:

  افزایش ورودی جشنواره نمایش های سیاه بازی کشور درمازندران

  دبیر چهارمین جشنواره نمایش­ های سیاه بازی کشور درمازندران از افزایش ورودی جشنواره خبر داد و گفت: با توجه به وضعیت موجود و افزایش کرایه­ ها بر آن شدیم مبلغ ورودی گروه ­های شرکت کننده را از ۴ میلیون تومان به ۵ میلیون تومان افزایش دهیم.
 • تاریخ 1399-02-21 16:56:01

  برگزیدگان نخستین جشنواره پوستر و تیزر تئاتر مازندران معرفی شدند

  هیأت داوران نخستین جشنواره پوستر و تیزر تئاتر مازندران برگزیدگان این جشنواره مجازی را در مراسم اختتامیه‌ای که به صورت آنلاین برگزار شد معرفی کردند.
 • تاریخ 1399-03-25 09:37:17
  مشارکت حداکثری مازندرانی‌ها در پویش «با کتاب در خانه»

  حضور نُه مازندرانی در میانِ برگزیدگانِ پویش «با کتاب در خانه»

  هیات داوران پویش «با کتاب در خانه» 60 نفر را به عنوان برگزیده این پویش مردمی معرفی کرد.
 • تاریخ 1399-02-19 15:13:52

  زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد

  معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: در بررسی اولیه زلزله بامداد جمعه، هیچگونه خسارتی به آثار تاریخی استان وارد نشده است.
 • تاریخ 1399-02-07 13:54:57

  مستند «راه نرفته»؛ نگاهی به ضعف زیر‌ساخت‌ها در مقابله با کرونا

  «مهدی اکبری» مستندساز اهل بابلسر برای ثبت بخشی از فعالیت‌های اجتماعی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا تولید سه‌گانه‌ای از مستند را آغاز کرد.
 • تاریخ 1398-11-29 17:32:46
  با اجرای شهاب مظفری در میان استقبال پرشور ساروی ها:

  چراغ نخستین جشنواره موسیقی فجر مازندران روشن شد

   نخستین دوره موسیقی فجر مازندران در ساری با دو اجرای «شهاب مظفری» در سالن هلال احمر ساری آغاز شد.
 • تاریخ 1398-09-30 09:40:39

  طنین «عاشقانه‌های سرزمین مادری» در حوزه هنری

  ویژه برنامه «عاشقانه‌های سرزمین مادری» با حضور شاعران و ادیبان استان و رونمایی کتاب «علیمراد محمدی» در حوزه هنری مازندران برگزار شد.
 • تاریخ 1398-10-29 11:45:34

  توافق همکاری مشترک با صدا و سیمای مازندران

  در دیدار معاون و مدیر تولید سیمای مازندران با رییس حوزه هنری استان درباره همکاری های مشترک این دو مرکز بحث و گفتگو شد.
 • تاریخ 1398-10-02 11:28:20

  کنسرت لیلی‌یان با صدای بانوی آملی در فرهنگ‌سرای نیاوران

  ارکستر لیلی‌یان به سرپرستی «پیمان سلطانی» در فرهنگ‌سرای نیاوران به روی صحنه خواهد رفت.
 • تاریخ 1398-09-30 10:26:44

  جشنواره تئاتر بسیج هنرمندان مازندران در ساری برگزار می شود

  جشنواره تئاتر بسیج هنرمندان مازندران از سوم الی پنجم دی ماه ۹۸ در ساری برگزار می شود.
 • تاریخ 1398-10-13 22:07:15

  تمامی برنامه های فرهنگی هنری در مازندران لغو شد

  در پی شهادت سردار «قاسم سلیمانی» تمامی برنامه های فرهنگی هنری در مازندران لغو شده است.
 • تاریخ 1398-11-22 15:48:30

  درخت گردو؛ پرغصه‌ی بی‌قصه

  علیرضا سعیدی کیاسری – منتقد: در فیلم مهدویان صرفاً با لحظات پرغصه‌ی زندگی اوس قادر مواجه هستیم و نشانی از قصه‌ای سینمایی نمی‌بینیم.
 • تاریخ 1398-12-12 13:33:06
  برای موی‌سپیدان عرصه‌ی موسیقی نواحی

  ریشه در خاک، شاخه بر باد

  حال و روز موسیقی نواحی به تعبیر یک دلسوخته‌ی این عرصه، شبیه به درختی است که ریشه در خاک دارد و شاخه‌هایش به باد سپرده شده، اما با اینکه باد آن شاخ و برگ را به هر سو می‌چرخاند همچنان ریشه‌دار و بادوام است.
 • تاریخ 1398-12-25 10:57:31

  پویش «عید در خانه هستیم»، دعوت اهالی فرهنگ از مردم

  جمعی از فعالان فرهنگی در مازندران با ابتکار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائمشهر پویشی مجازی با نام «عید در خانه هستیم» را برای قطع کردن زنجیره شیوع کرونا در تعطیلات نوروز راه‌اندازی کردند.
 • تاریخ 1398-09-28 12:20:57

  فراخوان شانزدهمین جشنواره تئاتر بومی تیرنگ منتشر شد

  دبیرخانه شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ فراخوان برگزاری این رویداد در سال 99 را منتشر کرد.
 • تاریخ 1398-10-01 15:45:00

  گام‌ جدی شهرداری و حوزه هنری برای ساخت پردیس سینمایی ساری

  شهردار ساری از آمادگی شهرداری مرکز استان برای همکاری با حوزه هنری مازندران در ساخت پردیس سینمایی ایران خبر داد.
 • تاریخ 1398-10-24 11:16:10

  احتمال برگشت خوردن 5 میلیارد تومان اعتبار بازسازی اماکن تاریخی

  معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: امسال ۵ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی اماکن تاریخی استان اختصاص یافت که به محض مساعد شدن وضعیت جوی اقدامات لازم را در دستور کار قرار می‌دهیم در غیر این صورت اعتبارات برگشت می‌خورد.
 • تاریخ 1398-09-26 10:12:42

  جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ برگزار می شود

  شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ در دو بخش آثار و اجراهای پژوهشی و نمایشنامه نویسی در ساری برگزار می شود.
 • تاریخ 1399-04-08 13:33:28

  «کی بودم؟ چی شدم؟ کی هستم؟» برگزیده جشنواره پلیس

  به گزارش واژه روز، فیلم کوتاه 110 ثانیه ای «کی بودم؟ چی شدم؟ کی هستم؟» ساخته «مجید محمدپور آبلویی» از شهرستان «نکا» در اولین جشنواره فیلم مستند 110 ثانیه پلیس در حائز رتبه برتر شد و مورد تقدیر قرار گرفت.  
logo-samandehi